Skocz do zawartości

Problem z Alcohol 52


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z alcoholem. Zawsze go używałam i wszystko było ok, ale nagle zaczęło mi wyskakiwać coś takiego: Załadowanie sterowników programu Alcohol nie powiodło się! Opcje emulacji i domyślny interfejs kontroli urządzeń nie będą dostępne! Odinstalowałam program i zainstalowałam jeszcze raz, ale problem nie zniknął. Męczę się już z tym od pewnego czasu i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Wiecie jak rozwiązać ten problem? I na początku

 zaznaczam, że jestem całkiem zielona jeśli chodzi o takie sprawy :(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Załadowanie sterowników programu Alcohol nie powiodło się! Opcje emulacji i domyślny interfejs kontroli urządzeń nie będą dostępne! Odinstalowałam program i zainstalowałam jeszcze raz, ale problem nie zniknął.

 

W jaki sposób Alcohol deinstalowałaś? Ponów jeszcze raz próbę: odinstaluj program, następnie odinstaluj sterownik SPTD za pomocą narzędzia SPTDinst, zresetuj system: KLIK. Dopiero po tak ukończonym procesie bierz się za ponowną instalację Alcohola.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na początek usuń śmieci, źle wyczyszczone adware oraz szczątki. W spoilerze instrukcje. Dopiero po ich usunięciu zajmij się sprawami Alcohola.

 

 

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware eSafe Security Control 1.0.0.2359, Search Assistant 1.74.

 

2. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Reset nie naruszy zakładek i haseł.

 

3. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\ProgramData\InstallMate
C:\ProgramData\Tarma Installer
C:\ProgramData\StarApp
C:\Program Files\Common Files\337
C:\Users\Paulina\AppData\Roaming\Desk 365
C:\Users\Paulina\AppData\Roaming\eIntaller
C:\Users\Paulina\AppData\Roaming\HoolappForAndroid
C:\Users\Paulina\AppData\Local\Google
C:\Users\Paulina\AppData\Local\Temp*.html
@C:\Users\Paulina\AppData\Local\desktop.ini:07a19238af92db80fe9045ca73c7a84e
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Google]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{A92DAB39-4E2C-4304-9AB6-BC44E68B55E2}]
 
:OTL
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.portaldosites.com/?utm_source=b&utm_medium=cor&from=cor&uid=ST9250315AS_5VC2DPMVXXXX5VC2DPMV&ts=1369926166
IE - HKLM\..\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86}: "URL" = http://search.portaldosites.com/web/?utm_source=b&utm_medium=cor&from=cor&uid=ST9250315AS_5VC2DPMVXXXX5VC2DPMV&ts=3604532
IE - HKLM\..\SearchScopes\{BB74DE59-BC4C-4172-9AC4-73315F71CFFE}: "URL" = http://websearch.homesearchapp.info/?unqvl=17&l=1&q={searchTerms}
IE - HKU\S-1-5-21-561259586-2252894724-3059484191-1000\..\SearchScopes\{BB74DE59-BC4C-4172-9AC4-73315F71CFFE}: "URL" = http://websearch.homesearchapp.info/?unqvl=17&l=1&q={searchTerms}
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\usbser_lowerflt.sys -- (upperdev)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\mcdbus.sys -- (mcdbus)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\nmwcdcj.sys -- (Nokia USB Port)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (xhunter1)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (vtany)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (EagleNT)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

3. Uruchom najnowszą wersję AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania. Kiedyś już używałaś AdwCleaner (są charakterystyczne ślady), ale to musiała być stara wersja lub program użyty dawno temu, bo w przeciwnym wypadku nie byłoby tego co widać...

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

 

Tu jest sterownik SPTD i wygląda na zainstalowany dziś przed godziną:

 

DRV - [2013-05-30 22:26:00 | 000,466,008 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

Powiedz mi co się więc dzieje przy próbie instalacji Alcohola w tym momencie (jak wskazuję, już po usunięciu śmieci).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko usunięte. W spoilerze drobne poprawki.

 

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Files
C:\Users\Paulina\AppData\Local\Temp*.html

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Masz jakąś starą wersję GG10, bo są produkowane non stop te śmieci (w którejś z poprawkowych wersji ten feler ustąpił):

 

========== Files Created - No Company Name ==========

 

[2013-05-31 00:10:23 | 000,002,432 | ---- | C] () -- C:\Users\Paulina\AppData\Local\Tempyy3436.html

[2013-05-31 00:10:23 | 000,002,089 | ---- | C] () -- C:\Users\Paulina\AppData\Local\TempUp3436.html

[2013-05-31 00:00:08 | 000,002,432 | ---- | C] () -- C:\Users\Paulina\AppData\Local\TempkS3732.html

[2013-05-31 00:00:08 | 000,002,089 | ---- | C] () -- C:\Users\Paulina\AppData\Local\Tempds3732.html

etc.

 

Już czyściłam ich ogromną ilość, teraz zaczęły być produkowane na nowo... Na razie wyłącz Gadu ze startu, by przestało te pliki produkować. Na dalszą metę zaopatrz się w najnowsze GG11, bo jest lepsze niż stare GG10. Tu masz pełny opis: KLIK.

 

3. Posprzątaj po narzędziach: w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie, przez SHIFT+DEL skasuj z Pulpitu folder Stare dane programu Firefox.

 

4. Zresetuj plik HOSTS do postaci domyślnej Windows 7 narzędziem Fix-it: KLIK.

 

5. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

 

 

Wracam do pytania: co się dzieje teraz przy instalacji Alcohola, gdyż widzę czynny sterownik SPTD (tak ma być, jeśli Alcohol ma działać).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrób jeszcze jedną próbę z usuwaniem sterownika SPTD, bo został on na świeżo doinstalowany.

 

1. Uruchom narzędzie SPTDinst i odinstaluj sterownik. Zresetuj system.

 

2. Uruchom MiniRegTool i w oknie wklej:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd\Cfg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd

 

Zaznacz opcję Delete Keys/Values including Locked/Null embedded i klik w Go.

 

3. Zresetuj system. Ponów instalację Alcohola.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ColorfulTrainers, to miało przecież wykonać narzędzie MiniRegTool. Jeśli narzędzie wtedy skasowało klucz sptd (czy tak? podaj log utworzony wtedy przez MiniRegTool), to jego obecność jest spowodowana kolejną próbą instalacji Alcohola.

Mam pytanie z innej beczki:

 

Zawsze go używałam i wszystko było ok, ale nagle zaczęło mi wyskakiwać coś takiego: Załadowanie sterowników programu Alcohol nie powiodło się!

 

Czy przypadkiem nie używałaś Sunrise Seven lub innego narzędzia, które miało funkcję czyszczenia folderu C:\Windows\system32\DriverStore\FileRepository? Ile ten folder waży u Ciebie? Tu przykład z forum jakie to ma skutki uboczne, m.in. dla zdolności instalacji programów emulujących napędy: KLIK.



.

Odnośnik do komentarza

Ten typ pliku oznacza, że był zainstalowany program Virtual CloneDrive, w którym wybrano powiązanie określonych typów obrazów z tym programem. Skojarzenie pliku z programem otwierającym to jest jedna sprawa (skoryguję to potem), ale to nie powinno mieć jednak wpływu na otwieranie obrazu w innym programie związanym z napędami. Analogiczny przykład: mogę mieć zainstalowany 7-zip i WinRAR, skojarzone otwieranie ZIP z tym pierwszym, ale w tym drugim i tak ZIP mogę otworzyć. Nadal nie odpowiedziałaś mi na czym polega problem z otwieraniem obrazów, jak to się objawia, jak je montujesz, co się pokazuje przy próbie montowania? Poza tym: o jakich formatach obrazów mowa (ISO / inne)?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...