Skocz do zawartości

Ukash policyjny? Biały ekran i kilka sekund na działanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

po wygaśnięciu licencji McAfee, przytrafiło mi się to schorzenie, tryb awaryjny, standardowy, po kilku sekundach przestają odpowiadać, ekran zamiera białym tłem. Świetnie że mam opcję uśpienia laptopa, w ciągu tyk kilku sekund jestem w stanie odpalić oprogramowanie ratujące.

 

Rano, jak jeszcze moja wiedza na temat wirusów była skromniejsza :P, wklejałem skrypty do programu OLT z przykładowych problemów, skanowałem ComboFixem, FSS'em i nic z tego, trafiłem na wasze forum i zdałem sobie sprawę że skrypty są indywidualnym lekarstwem dla każdego z osobna, proszę o pomoc. 

 

Raporty oczywiście w załączniku. Jak do tej pory własna działalnośc nie przyniosła rezultatów :( Liczę na Was !! xD 

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

upsss... czytałem próbowałem na własną rękę szkoda :( McAfee, wiadoma sprawa :), był zainstalowany od nowości, co do niego to licencja wygasła, bardzo bardzo dawno temu, laptop brata :) 

 

Co do Pani Administrator, widziałem że potrafi bardzo wile, wyszukując temat białego ekranu, znalazłem chyba 20 cejsów które udało jej się rozwiązać xD

Odnośnik do komentarza

arkadiuszp uściślij: czy na pewno chodzi tu o infekcję, czy skan OTL pochodzi z właściwego konta użytkownika? Log mówi, że zalogowany Dom w Trybie normalnym:

Computer Name: DOM-VAIO | User Name: Dom | Logged in as Administrator.
Boot Mode: Normal | Scan Mode: Current user | Include 64bit Scans


W raporcie nie ma żadnych oznak infekcji "policją", jest tylko adware (Babylon / BrowserProtect / Delta / tuto4pc / Yontoo), które nie pasuje do efektów. Tak więc: czy te logi na pewno są zrobione z poziomu właściwego konta? Log nie może pochodzić z innego sprawnego konta, bo jest przedstawiane inne środowisko.



.
Odnośnik do komentarza

Do uzupełniania posta, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj, zamiast post pod postem. Sklejam.
 
 

mhhh, ciężko jest mi odróżnić czy jest to infekcja czy też adware

 

Mnie chodzi o to, że brak tu oznak infekcji i pytam czy jesteś pewien, iż z nią mamy do czynienia. A adware nie powinno tworzyć tego efektu. Adware będę usuwać, ale na razie muszę zdiagnozować o co chodzi z białym ekranem.

Jeśli to na pewno poprawne logi z właściwego konta, to podaj skan na katalog Autostart, bo dopuszczam, że OTL go może nie przedstawiać poprawnie. Uruchom SystemLook x64 i w oknie wklej:

:dir
C:\Users\Dom\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup


Klik w Look. Przedstaw log wynikowy.



.

Odnośnik do komentarza

arkadiuszp, proszę czytaj uważnie co mówię. Nie prosiłam o log z OTL (już jest w pierwszym poście). Prosiłam o log z SystemLook. Proszę go dostarczyć. Wklej go wprost w poście (będzie krótki).

 

A z serwisu wklejto nie korzystaj, serwis obcina długie dane. Do dłuższych logów preferowana metoda to załączniki forum.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Toteż właśnie pytałam skąd pewność, że tu jest infekcja. Biały ekran owszem może być relatywny do grafiki. Skoro laptop "upadł", to zadanie dla serwisu. Ja na razie nie mam tu nic do roboty. Jeśli usterka zostanie naprawiona, zajmę się doczyszczeniem systemu ze śmieci adware.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
12.06.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...