Skocz do zawartości

Puste okno Drukarek w Panelu sterowania


pzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w panelu sterowania systemu Vista brakuje mi obrazka,ikony drukarki jest tylko sam napis,poza tym jak klikne na niego dwukrotnie to wyświetla sie puste okno nic w nim nie ma żadnych opcji funkcji odnośnie drukarek,czy można temu zaradzić i przywrócić dane łącznie z ikona drukarki? w usługach mam odznaczoną opcje bufor wydruku,bo nie posiadam drukarki...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Patrz w ten temat: KLIK. Zacznij od:

 

 

(...) możliwą przyczyną problemu po użyciu "sprzątacza" jest wyrejestrowanie bibliotek Internet Explorer. Kluczową dla tego okna jest ieproxy.dll, po derejestracji biblioteki natychmiastowo:

printersempty.th.png

Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator i wpisz polecenie:

regsvr32 "C:\Program Files\Internet Explorer\ieproxy.dll"

Alternatywnie (zakres szkód nieznany) możesz użyć ogólnego skryptu przerejestrowującego maszynę Internet Explorer: KLIK.

.

Odnośnik do komentarza

nie dawałem prawokliku uruchom jako administrator bo nie dało rady mam napisane pod miejscem gdzie wpisuje się polecenie że to zadanie zostanie utworzone z uprawnieniami administracyjnymi, w poleceniu regsvr32 "C:\Program Files\Internet Explorer\ieproxy.dll" literke C zmieniłem na D ponieważ Viste mam na partycji oznaczonej właśnie jako D :) dalej zrobiłem tak jak napisałaś i pojawiła sie tabelka że wszystko okey powiodło się ale w panelu sterowania nic sie nie zmieniło dalej jest sam napis drukarki i puste okno się pojawia po dwukliku co do alternatywy to nie rozumiem bo nie po Polsku tam jest napisane a mój angielski nie jest aż taki dobry...

 

Jak będziesz miała czas i jakiś pomysł co dalej to prosze napisz :) nie zamykaj tematu jeszcze,bo zależy mi na tym żeby rozwiązać ten problem...

Odnośnik do komentarza

sprawdziłem poprawność potrwało to kilka minut zakończyło się i nic nie było żadnego logu,potem wpisałem sfc/verifyonly i ta operacja z kolei potrwała sekunde czasu dosłownie i tez nic sie stało,nie wiem jaki log i gdzie... znowu próbowalem ale wogóle ta komenda sfc/verifyonly nie działa,tzn. pokazuje się czarne okienko z napisem rozpoczynanie itp... i za chwile znika,nie jest podejmowane żadne wyszukiwanie tak jak w przypadku komendy sfc /scannow ... ta opcja też nie funkcjonuje poprawnie według mnie findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt po jej wpisaniu pojawia się czarny ekran i jakieś pliki czy coś w tym rodzaju i zaraz znika trwa to z jedna sekundę nie dłużej... może do przeprowadzenia tych operacji musi być uruchomiona jakas usługa msconfig którą kiedyś odznaczyłem żeby system szybciej się uruchamiał a teraz powinienem ja spowrotem zaznaczyć...odkryłem w czym problem musiałem po prostu uruchomic kompa ponownie żeby komenda sfc/verifyonly zadziałała i teraz weryfikuje system... skończyło się weryfikowac i taka sama sytuacja jak w przypadku sfc /scannow nie pojawiły się żadne logi nie wyskoczyły żadne błędy ani jakiekolwiek informacje...

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, nie chcę komendy sfc /verifyonly tylko sfc /scannow. Po drugie, te zamykające się okna linii komend wyraźnie mówią, że nie wykonujesz komend wg przepisu, tzn. Ty je wklejasz w Uruchom, a to oczywiście zamknie konsolę natychmiast. Ty masz uruchomić cmd jako Administrator i dopiero wtedy komendy wpisać. Czyli:

 

1. Uruchamiasz cmd jako Administrator:

 

cmdelevated.gif

 

2. W linii komend wpisujesz:

 

sfc /scannow

 

Gdy ukończy się skan, wpisujesz kolejną:

 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

Ta komenda otworzy automatycznie w Notatniku log.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Oki tylko nie wiem jak wrzucic log otworzył się a jak go zamknę to zniknie...

 

acha juz znalazłem

 

Właśnie zauważyłem że mam też na Viście problem z wyszukiwaniem aktualizacji,do tej pory cały czas miałem wyłączone aktualizacje,a teraz jak włączyłem to Windows Update nie może wyszukać ich, poza tym już ze trzy razy miałem tak że jak wyłączam czy resetuje kompa to pojawia się napis konfigurowanie aktualizacji a teraz jak uruchamiałem Viste to też było coś że konfiguracja aktualizacji poziom 1 z 3 itd... kurcze teraz jakoś zaczęła działac aktualizacja i instaluje ;D zainstalował ze 2o aktualizacji ale teraz ciągle instaluje tych samych 9 tzn. podaje komunikat że jest dostepnych 9 aktualizacji,instaluje je wszystko kończy sie powodzeniem jak podaje komunikat a za chwile znowu podaje że jest tych samych 9 aktualizacji do zainstalowania musze wyłączyć po prostu automatyczne aktualizacje...

sfc.txt

Edytowane przez pzm
Odnośnik do komentarza

no i jak da się to zrobić czy temat do zamknięcia? p.s nie popędzam Cię tylko z ciekawości pytam po prostu...

Postanowiłem zainstalować to http://www.skumbadet.dk/mirror/Setup_BullzipPDFPrinter_9_6_0_1582.exe i coś tam sie zainstalowało ale na koniec pojawiło się okienko że jest error i nie można zainstalować sterowników drukarki...

Udało mi sie to zainstalować w końcu musiałem po prostu uruchomic funkcje bufor wydruku bo miałem ją zatrzymaną...

Edytowane przez pzm
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podaj skan dodatkowy na klasę związaną z wejściem Drukarek. Uruchom SystemLook i w oknie wklej:
 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D} /s HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\ControlPanel\NameSpace\{2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D} HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\FolderDescriptions\{76FC4E2D-D6AD-4519-A663-37BD56068185} HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\RemoteComputer\NameSpace\{2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}

 
Klik w Look i przedstaw raport wynikowy.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...