Skocz do zawartości

Menadżer okien pulpitu przestał działać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Spotkało mnie dziś coś takiego jak w temacie, stało się to prawdopodobnie po zainstalowaniu aktualizacji, ta aktualizacja to "Aktualizacja platformy dla systemu Windows 7 KB2670838. Występują również błędy eksploratora podczas pracy niektórych aplikacji.

W internecie można znaleźć porady odnośnie tego problemu mówiące o przeinstalowywaniu sterowników karty graficznej. Próbowałem je aktualizować ale nic to nie pomogło, więc chciałbym popróbować jeszcze ze starszymi wersjami tych sterowników, ale zanim to zrobię chciałbym się zapytać czy nie jest to problem innego rodzaju i jest na to inne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

post Palusińskiego

 

Linki podane na tej stronie są nieaktywne.

Nie sprawdzałem. Spróbuj tego http://www.howtogeek...y-in-windows-7/

 

 

Linki nie działają bo zostały źle wpisane

 

http://support.micro..._not_working/pl

 

drugi link do tego programiku

http://www.vista.pl/upload/fck/foldery_uzytkownikow/Ana/image/aero-enabler/AeroEnabler.zip

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

@Belfegor

Nie wiem dokładnie o który post Ci chodzi, linki które podaje nie działają, bawiąc się w aktualizację biosu karty graficznej można więcej zaszkodzić jak naprawić, przywracania systemu nie zrobię, mam tylko jeden punkt przywracania utworzony po aktualizacji sterowników karty graficznej, nie mam punktu sprzed aktualizacji systemu. O upgradowaniu sterowników już pisałem wyżej, szukam jakiegoś rozwiązania systemowego, w głowie się normalnie nie mieści jak MS najpierw wciska aktualizacje do karty graficznej a później te sterowniki rozwala przy następnej aktualizacji systemu, to chyba nie na tym polega cały ten interes.

Usługa menadżera sesji i okien pulpitu jest uruchomiona i ustawiona na auto. Na stronie MS jest dokładny opis tej poprawki, może któreś z tych plików które są instalowane trzeba po prostu wywalić i wszystko wróci do normy, ja niestety się na tym nie znam.

http://support.microsoft.com/kb/2670838

A i jeszcze jedno, wcześniej przed tą aktualizacją była również aktualizacja Adobe Flash Player-a.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem dokładnie o który post Ci chodzi, linki które podaje nie działają

 

Podałem ci dobre linki do postu Palusińskiego > wstawił gość złe linki edytowałem i masz je post wyżej

 

O ten post mi chodzi

 

 

 

 

 

I na zakończenie > to nie jest aktualizacja obowiązkowa i miesza w direct X oraz kodekach czytaj uważnie opis po co jest.

Ja tego nie mam.

Odnośnik do komentarza

No dobra, odinstalowałem i wygląda na to że wszystko wróciło do normy.

Osobiście jestem zwolennikiem aktualizowania systemu w miarę na bieżąco, więc chyba ta aktualizacja powinna być zainstalowana, ale wygląda na to że trzeba poczekać kiedy poprawią błędy.

@Belfegor

Mam W 7 U i również nie korzystam z Outlooka ale jak by była ważna aktualizacja to bym ją zainstalował, z IE również nie kożystam a instaluję wszystkie aktualizacje. Taki już mam charakter.

I tu jeszcze pokaże obrazek jak się uda, że jest ona w aktualizacjach "ważnych", opcjonalnych nie instaluję.

20130227210037.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Edit:

Nie wiem o co chodzi a włączam dzisiaj komputer i wyświetla mi się informacja że system Windows zainstalował nowe aktualizacje, nie wiem jak on to zrobił bo aktualizacje automatyczne mam wyłączone, ale zaglądam co on tam zainstalował i widzę że jest zainstalowana ta aktualizacja którą wczoraj wywaliłem, co ciekawe system działa normalnie i nie robi problemów z oknami.

Problem więc rozwiązał się sam, a właściwie to chyba dzięki poradzie Belfegora żebym wywalił tą aktualizację.

Edytowane przez marcinkowski
Odnośnik do komentarza
Osobiście jestem zwolennikiem aktualizowania systemu w miarę na bieżąco, więc chyba ta aktualizacja powinna być zainstalowana, ale wygląda na to że trzeba poczekać kiedy poprawią błędy.

@Belfegor

 

Osobiście też jestem zwolennikiem aktualizacji jeno z głową. Po co mi aktualizacje dla np. Outlook skoro nie mam outlook?

 

Nie wiem o co chodzi a włączam dzisiaj komputer i wyświetla mi się informacja że system Windows zainstalował nowe aktualizacje, nie wiem jak on to zrobił bo aktualizacje automatyczne mam wyłączone, ale zaglądam co on tam zainstalował i widzę że jest zainstalowana ta aktualizacja którą wczoraj wywaliłem, co ciekawe system działa normalnie i nie robi problemów z oknami.

Problem więc rozwiązał się sam, a właściwie to chyba dzięki poradzie Belfegora żebym wywalił tą aktualizację.

 

 

nie ma takiej opcji. Moje porady jeno mogą zaszkodzić. Format! I jeszce raz format! :D

miłego dnia życzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...