Skocz do zawartości

Witamy na forum Fixitpc.pl
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto. Rejestracja jest darmowa, prosta i umożliwia pełny dostęp do funkcji forum.
Zdjęcie

Chrome wyświetla kurzą twarz-problem z wtyczką Shockwave Flash

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

mingus

mingus

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów
Próbowałem dziś rozwiązać swój problem na innym forum (dobre programy) ale niestety nic z tego. Może tu znajdzie się ktoś kompetentny i mi pomoże, bo jestem trochę w desperacji.
Tekst przeklejony stamtąd:

Od paru dni mam problem z otwieraniem niektórych stron w przeglądarce Google Chrome.
Wchodziłem np. na główną stronę Dobrych Programów i choć strona częściowo się wyświetlała, to ciągle się wczytywała i nie mogłem przejść do forum. Firefox (choć tu pojawia się inny problem,ale o tym potem) i IE dobrze wczytywały te strony. Przejrzałem internet szukając rozwiązania problemu i zastosowałem następujące kroki:
- przez Shift+Ctrl+Del wyczyściłem pamięć podręczną, pliki cookie oraz inne dane witryn i wtyczek, dane udostępnianych aplikacji
- wyłączyłem w chrome://plugins wtyczkę Shockwave Flash oznaczoną w końcówce pepflashplayer.dll.
Po tych czynnościach część stron zaczęłą się wczytywać jak np. dobreprogramy.pl, ale inne dalej nie. Dotyczy to między innymi Onetu, poczty w Yahoo i Interii. Pojawia się komunikat, że albo wtyczka Shockwave Flash nie odpowiada, albo pojawia się tzw. kurza twarz
Próbowałem dalej sam rozwiązać problem i uruchomiłem program Secunia, by sprawdzić aktualność programów.
Po skanie pokazało mi, że do aktualizacji są:
- Adobe Flash Player (ActiveX)
- Adobe Flash Player (NPAPI)
- Adobe Shockwave Player
Dotychczas Secunia uaktualniała dany program, albo trzeba było kliknąć na <Click to update> (gdy samemu powinno się zaktualizować).

Przy programach Adobe nie ma <Click to update>, tylko gdy najadę myszką na nie, to cały czas jest to niebieskie kółeczko wczytywania.
Wobec tego ściągnąłem program Mc Rip, który służy do aktualizowania Adobe i Javy. (kiedyś mi pomógł zaktualizować Shockwave Playera). Teraz nic nie pomógł.
Na koniec wrócę do Firefoxa. Gdy próbowałem dokończyć rejestracji z tej przeglądarki w Dobrych programach (to samo jest w poczcie yahoo i interii)pojawił się komunikat:

Dołączona grafika

Nie chciałbym juz mieszać, ale czy to też ma związek Adobe?
Bardzo proszę o pomoc kogoś znającego się na sprawie. Szczególnie zależy mi na normalnym działaniu Google Chrome

Ktoś mi tam poradził zrobić to:

odinstaluj przeglądarki firefox i chrome oraz flash'a tym programem Revo Uninstaller.
zainstaluj przeglądarkę ff lub chrome, wejdź na
http://get.adobe.com/pl/flashplayer/ i ściągnij flash, jak będziesz go instalował wyłącz przeglądarkę i odczekaj 15 sek.

Co miałem zrobić, odinstalowałem je i zainstalowałem ponownie, ale nic a nic to nie pomogło. Czy ktoś doradzi jakieś skuteczne rozwiązanie problemu? Bez Chrome jestem jak bez ręki. Dodam, że pisze tu własnie z Chrome (fixitpc się otwiera), ale dobre programy już nie. Nie mogę wejść m.in na chrome web story i pobrać rozszerzeń,bo wyświetla się kurza twarz i generalnie przeglądarka zaczęła mulić.
Najpierw wyświetla się to:

Dołączona grafika
a potem to:

Dołączona grafika

PS

Po zastosowaniu wielu metod (odinstalowywanie programów oraz paru innych), które absolutnie nic nie dają, przywróciłem system o tydzień, gdy jeszcze wszystko działało. Na razie jest OK, ale wyjaśnienia problemu (na przyszłość) brak.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych