Skocz do zawartości

Nie można uruchomić IE8


nezpers

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, nie można uruchomić IE, po kliknięciu tylko mrygnie jakieś okienko i cisza.Wiem że ta przeglądarka jest kijowa ale tylko na niej mogę zalogować się do pewnego serwisu w pracy. robiłem skan malware po uprzednim rkill i jest czysto.Inne przeglądarki typu mozilla i chrome robią, niestety to mnie nie zadowala.Pozdrawiam i ząłączam logi otl.Próbowałem też jakiś programów do naprawy jednakże nie da się ich uruchomić, przeinstalowanie IE8 restartowało mi kompa.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Oznak czynnej infekcji brak, są tylko ślady w mapowaniu dysków po podpinaniu zarażonych USB i mikro elementy adware. Nie jest to związane z problemem głównym, a doczyszczenie tego w spoilerze:

 

 

 

 

Zamknij Firefox. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
 
:OTL
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Ask.com"
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "Ask.com"
 
:Files
C:\Documents and Settings\Księgowość\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\p791o9aj.default\searchplugins\askcom.xml
C:\FOUND.*
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Gdy program ukończy działanie, zastosuj Sprzątanie.

 

 

 

 

 

Jak w temacie, nie można uruchomić IE, po kliknięciu tylko mrygnie jakieś okienko i cisza. (...) Próbowałem też jakiś programów do naprawy jednakże nie da się ich uruchomić, przeinstalowanie IE8 restartowało mi kompa.

 

Objaw charakterystyczny dla uszkodzonej przeglądarki. Podobna historia: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
wykonałem skrypt potem restart, następnie sprzątanie i system po sprzątaniu nie wstaje

 

Czyli po pierwszym restarcie było w porządku, dopiero po drugim to się stało?

 

 

spróbowałem zrobić naprawę z dysku windowsa R-napraw, niestety dalej to samo

 

Zrobiłeś nieskuteczną naprawę z instalatora, to nie wiem czy jest zasadne to co powiem, ale można spróbować Przywracania systemu tą metodą: KLIK. A jeśli nic to nie da, dane skopiować i przeinstalować Windows. Tu i tak był uszkodzony Internet Explorer, a po Reperacji jest jeszcze bardziej uszkodzony (gwałtowne zdegradowanie plików IE8 do IE6, bez prawidłowej deinstalacji), ponadto Reperacja cofa i inne wersje plików i wpływa negatywnie na sterowniki zewnętrzne.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...