Skocz do zawartości

Błąd aktualizacji 800736B3


oktawka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu": KLIK.

2. Następnie skopiuj na Pulpit cały folder C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP, rzuć na jakiś hosting i podaj tu link do paczki.

3. Skopiuj na Pulpit także cały folder C:\Windows\system32\winevt\Logs i podobnie jak wyżej udostępnij tu spakowany materiał.

 

próbowałam naprawiać dostępnymi narzędziami ze strony windowsa


Opisz dokładniej: jakimi. Poza tym, czy ten Windows ma zainstalowany SP1?

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

witam, pomóżcie mi w usunięciu problemu z aktualizacjami, mam laptopa z systemem windows 7 home premium, od jakiegoś czasu system nie może zainstalować aktualizacji, za każdym razem wyskakuje mi kod błędu 800736B3, nie wiem co zrobić, jakby kłopotów było mało, nie mogę znaleźć płyty z systemem, próbowałam naprawić pliki windows update, ale to nie pomogło, fixit też się nie sprawdziło, proszę o szczegółową pomoc, gdyż absolutnie nie znam się na profesjonalnych działaniach naprawiania czegokolwiek w laptopie... żadna aktualizacja n ie daje się zainstalować, w kolejce mam ich już ponad 40... jest to laptop syna, więc nawet nie powiem co się mogło z nim stać...

Edytowane przez picasso
Tematy połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

Czytam bardzo uważnie Twoje dwa posty w tym temacie. Ale tylko jedno wydedukowałem. Jesteś płci pięknej. Przepraszam za gapiostwo.

Koleżanko! Nie odniosłaś się w ogóle do tego co zadała Ci Picasso. Jakby jej postu nie było wcale! Enigmatycznie nadmieniasz próbę naprawy plików windows update i coś o jakimś tajemniczym fixie... Szczególy - co się dzieje/niedzieje, jakie komunikaty się pokazują, etc. Dlaczego założyłaś nowy temat a nie kontynuujesz starego? No i ja Ci płyty nie podeślę.

Odnośnik do komentarza

przepraszam, jeśli nowy post naruszył zasady, niestety nie odniosłam się do postu picasso, ale to inny temat... jak wspomniałam update nie aktualizuje mi systemu, żadna aktualizacja nie wchodzi, pisałam o naprawie update, czyli zwyczajnie z panelu sterowania, w pomocy technicznej microsoftu jest program który ściągałam do naprawy update, pisałam o tych czynnościach, tych aktualizacji jest już całkiem sporo i zaczyna to chyba wpływać na system i prace tego laptopa... proszę o pomoc w usunięciu tego problemu, ale niestety potrzebuję szczegółowych wskazówek, gdyż jak już nadmieniałam nie znam się wcale na rozpakowywaniu i zapakowywaniu plików, jeśli jesteś tak cierpliwy jak uważny to będę wdzięczna za pomoc i wytrwałość ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy strawisz mój instruktaż, bo... :D , ale spróbujmy :) :

 

---------------------------------------------------------------

I.

Na pulpicie klikasz na kółeczko Start ( w dolnym, lewym rogu ekranu) -> w okienku "wyszukaj" wpisujesz 'system' (bez cudzysłowia)

 

Na samej górze zobaczysz "Informacje o systemie" - klikasz na to

W otwartym oknie po prawej stronie podajesz w poście elementy 'Wersja' i 'Typ systemu' ( przepisujesz co widać jako "Wartość)

---------------------------------------------------------------

 

II.

Wracasz do "starego" swojego postu do odpowiedzi Picasso. Klikasz na niebieski link KLIK z punktu 1 i szukasz tego fragmentu, który widać na moim obrazku - http://zapodaj.net/3...84d244.png.html

Teraz, w zależności czy masz system 32-bitowy lub 64-bitowy (a wyniknie to z pkt I.) klikasz na odsyłacz wskazany strzałką czerwoną lub zieloną. Umieść pobrany plik na pulpit i uruchom go.

Co się będzie działo wynika z punktu 2. ( czytaj co dalej napisane jest poniżej zielonej strzałki).

Zostanie utworzony folder CBS w lokalizacji - patrz pkt2 post Picasso. Musisz ten folder CBS skopiować na pulpit, po czym skompresować je posiadanym archiwizerem.

Uwaga. Nie wim co Ty tam używasz do kompresji plików: WinRar'a, 7-Zip, czy jeszce coś innego. Windows 7 ma swój fabryczny kompresor i jeśli nie instalowałaś innego to skorzystaj z systemowego. Nie ma znaczenia czy wynikowy plik będzie zip, rar. 7-zip. Piasso da sobie radę z każdym.

 

Teraz ten plik musisz dostarczyć do Picasso. Bezpośrednio nie wkleisz go jako załącznik do postu, bo mechanizm forum nie przyjmuje spakowanych plików.

Hostujesz go... powiedzmy na http://www.sendspace.pl Zapodajesz link na forum do wysłanego, skompresowanego pliku CBS aby Picasso mogła go pobrać na swój komp.

Ja nie kukasz OCB z tym hostowaniem - poczytaj w necie o tym najpierw, albo nich ktoś inny Ci to wytłumaczy, bo ja nie mam siły...

 

Działaj dziewczyno.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

witam, odnośnie mojego powtarzającego się problemu i prośby o pomoc podaję jakieś dane mojego komputera do diagnozy

wersja:

6.1.7601 SERWIS PACK1 KOMPILACJA 7601

typ systemu:

x64 based PC

 

 

narzędzie uruchomiłam, wszystko poszło niby sprawnie, a wracając do mojej wcześniejszej wiadomości, używałam fixit, jeszcze jakiś jeden program ze str microsoftu, ale te wszystkie próby nie dały pozytywnych rezultatów, nadal nie mogłam zrobić aktualizacji, nawet jakieś opcjonalne nie mogły się zainstalować, więc problem nadal jest, w kolejce mam już kilkadziesiąt aktualizacji...

 

 

strawiłam Twój instruktaż... :P wykonałam wszystkie czynności zgodnie ze wskazówkami... mimo wszystko dziękuję za pomoc... ;)

 

proszę sprawdzić te linki, mam nadzieję, że zrobiłam je poprawnie:

 

http://www.sendspace.pl/file/868e118a6ee43ed03ddf8eb

 

http://www.sendspace.pl/file/ee31f49f125592db55ee2a1

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

oktawka, proszę nie twórz wielokrotnych tematów na to samo. Skleiłam oba tematy. Prosiłam wyraźnie o konkretne dane już na samym początku, nowy temat i bez tych danych nie był potrzebny. Jeśli coś jest niejasne w danym temacie, to się pyta o to w tym temacie, a nie tworzy nowy.

W kwestii problemu zasadniczego:
- "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu" nie wykryło żadnych błędów.
- Za to CBS.LOG ma takie oto powtarzające się namolnie nagranie z "Failed to find package from deployment update":

2013-03-23 10:18:16, Info                  CBS    Appl: Partial install Status testing, package: Package_for_KB976933~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.7601.17514, partially installed (true/false), 0
2013-03-23 10:18:16, Info                  CBS    Failed to find package from aggreated XML string, package: Package_for_KB976933~31bf3856ad364e35~amd64~fr-FR~6.1.7601.17514 [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]
2013-03-23 10:18:16, Info                  CBS    Failed to find package from deployment update [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]
2013-03-23 10:18:16, Error                 CBS    Failed to check whether package is partially installed, package: Windows7SP1-KB976933~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.1.17514 [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]
2013-03-23 10:18:16, Info                  CBS    Failed to evaluate external applicability for package update: 976933-0_neutral_PACKAGE [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]
2013-03-23 10:18:16, Error                 CBS    Failed to call external evaluate applicability on package: Package_for_KB976932~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.1.17514, Update: 976933-0_neutral_PACKAGE [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]


To wymaga grubszej roboty ręcznej, nie jest to prosta sprawa i z pewnością nie załatwisz tego "automatami". Na początek potrzebna mi pełna kopia rejestru, by móc obejrzeć wygląd tego komponentu:
- Start > w polu szukania wpisz regedit > sprawdź czy widać ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS. Jeśli nie, ręcznie przekopiuj plik C:\Windows\system32\config\COMPONENTS na Pulpit.
- Następnie uruchom RegBack i zrzuć nim pełną kopię rejestru. Z tej kopii interesuje mnie plik SOFTWARE
Te dwa pliki COMPONENTS + SOFTWARE spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podeślij mi link do paczki. Przejrzenie tego jest czasochłonne, nie spodziewaj się szybkiej odpowiedzi...



.
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

oktawka, proszę nie twórz wielokrotnych tematów na to samo. Skleiłam oba tematy. Prosiłam wyraźnie o konkretne dane już na samym początku, nowy temat i bez tych danych nie był potrzebny. Jeśli coś jest niejasne w danym temacie, to się pyta o to w tym temacie, a nie tworzy nowy.

 

W kwestii problemu zasadniczego:

- "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu" nie wykryło żadnych błędów.

- Za to CBS.LOG ma takie oto powtarzające się namolnie nagranie z "Failed to find package from deployment update":

 

2013-03-23 10:18:16, Info                  CBS    Appl: Partial install Status testing, package: Package_for_KB976933~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.7601.17514, partially installed (true/false), 0

2013-03-23 10:18:16, Info                  CBS    Failed to find package from aggreated XML string, package: Package_for_KB976933~31bf3856ad364e35~amd64~fr-FR~6.1.7601.17514 [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-03-23 10:18:16, Info                  CBS    Failed to find package from deployment update [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-03-23 10:18:16, Error                 CBS    Failed to check whether package is partially installed, package: Windows7SP1-KB976933~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.1.17514 [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-03-23 10:18:16, Info                  CBS    Failed to evaluate external applicability for package update: 976933-0_neutral_PACKAGE [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-03-23 10:18:16, Error                 CBS    Failed to call external evaluate applicability on package: Package_for_KB976932~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.1.17514, Update: 976933-0_neutral_PACKAGE [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

 

To wymaga grubszej roboty ręcznej, nie jest to prosta sprawa i z pewnością nie załatwisz tego "automatami". Na początek potrzebna mi pełna kopia rejestru, by móc obejrzeć wygląd tego komponentu:

- Start > w polu szukania wpisz regedit > sprawdź czy widać ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS. Jeśli nie, ręcznie przekopiuj plik C:\Windows\system32\config\COMPONENTS na Pulpit.

- Następnie uruchom RegBack i zrzuć nim pełną kopię rejestru. Z tej kopii interesuje mnie plik SOFTWARE

Te dwa pliki COMPONENTS + SOFTWARE spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podeślij mi link do paczki. Przejrzenie tego jest czasochłonne, nie spodziewaj się szybkiej odpowiedzi...

 

 

 

.

witam ponownie, próbowałam zrobić wszystko według wskazówek, jednak nie udało mi się znaleźć "regback", więc chyba gdzieś nie zrobiłam tego jak należy, nie mam rejestru chyba na to wychodzi :/ ... mam zrzucone te pliki wymagane do paczki, tu są linki... proszę ewentualnie podpowiedzieć jak i gdzie mam szukać tego programu

linki:

1. http://www.sendspace.pl/file/ed2bef6d34fac65302d1c6b

2. http://www.sendspace.pl/file/aa1841cc0af0a35c78666a1

Odnośnik do komentarza
witam ponownie, próbowałam zrobić wszystko według wskazówek, jednak nie udało mi się znaleźć "regback", więc chyba gdzieś nie zrobiłam tego jak należy, nie mam rejestru chyba na to wychodzi :/ ... mam zrzucone te pliki wymagane do paczki, tu są linki... proszę ewentualnie podpowiedzieć jak i gdzie mam szukać tego programu

 

http://acelogix.com/downloads/regbak.zip

 

i tym programem robisz kopię rejestru

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...