Skocz do zawartości

Zmiana adresu MAC w Win7 Prof x64


kosa351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję tymczasowo zmienić adres MAC mojej karty sieciowej bezprzewodowej w laptopie (system to Win7 Prof w wersji 64 bitowej, karta sieciowa Atheros AR9285). Standardowo więc wszedłem w ustawienia karty, wstawiłem własny adres, ale po wylistowaniu kart poprzez ipconfig nadal mam stary adres. Zajrzałem do Google przejrzałem i próbowałem wszystkich rad z tych stron:

- http://www.windowsreference.com/networking/how-to-change-mac-address-in-windows-registry/

- http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w7itpronetworking/thread/697bf48c-a226-4315-8875-2bbeddf16db2

oraz za pomocą podanych programów smac, mac makeup, tmac. W końcu na stronie http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=114&c_start=10 z poraami znalazłem taki komentarz

 

Oj ludziska <cenzura> z Micro$oftu w swej najnowszej Windzie z numerem 7 postanowili znowu uszczęśliwić ludzi na siłę! i jednym z ich debilnych pomysłów była blokada zmiany MAC dopuszczająca jedynie zmianę adresu MAC na lokalnie administrowane. Coś analogicznego jak są adresy IP lokalne/prywatne nierutowane w sieci publicznej Internet stosowane tylko dla sieci wewnętrznych (np. 10.*.*.*, czy 192.168.*.* czy 127.*.*.* itp.)

Na podobnej zasadzie Winda 7 ogranicza (zabrania) zmianę adresu MAC. Umozliwiając co prawda zmianę, ale tylko na adresy z puli: Locally Administered MAC Address.

 

Czy jest to prawda? Czy może znacie jakiś sposób na zmianę adres?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Skrobnąłem taki skrypt - może ci zaskoczy:

 

MACSet.vbs

const HKEY_LOCAL_MACHINE = &H80000002
strKeyPath = "SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}"
strnazwa = "Połączenie lokalne"
strMAC = "00112933E155"

strMAC = Replace(strMAC , ":", "")
strMAC = Replace(strMAC , "-", "")

Set objRegistry=GetObject("winmgmts:{impersonationLevel=impersonate}!\\" & "." & "\root\default:StdRegProv")
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:\\" & "." & "\root\cimv2")

Set colNetAdapters = objWMIService.ExecQuery ("Select * From Win32_NetworkAdapter " & "Where (NetConnectionStatus = '2' OR NetConnectionStatus = '1') AND NetConnectionID = '" & strnazwa & "'",,48)

For Each objNetAdapter In colNetAdapters
 objNetAdapter.disable      
 objRegistry.EnumKey HKEY_LOCAL_MACHINE, strKeyPath, arrSubkeys 
   If IsArray(arrSubkeys) Then 
       For Each strSubkey In arrSubkeys 
          objRegistry.GetStringValue HKEY_LOCAL_MACHINE,strKeyPath&"\"&strSubkey,"DriverDesc",strValue
            if strValue = objNetAdapter.Description then
               objRegistry.SetStringValue HKEY_LOCAL_MACHINE,strKeyPath&"\"&strSubkey,"NetworkAddress",strMAC
            end if
       Next 
   End If 
   objNetAdapter.enable
Next

 

W strnazwa musisz podać nazwę połączenia przypisanego do karty dla której chcesz zmienić mac

A w strMAC nowy MAC bez separatorów między sekcjami - teraz już można.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...