Skocz do zawartości

Witamy na forum Fixitpc.pl
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto. Rejestracja jest darmowa, prosta i umożliwia pełny dostęp do funkcji forum.
Zdjęcie

Mało miejsca na dysku D

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

kolano80

kolano80

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
Od jakiegoś czasu mam strasznie mało miejsca na dysku D (z 200gb zostało mi 702mb, a bywały momenty że nie miałem na nim miejsca wcale) Mam na nim kilka zainstalowanych programów i kilka plików. Przy oczyszczaniu dysku pokazuje się informacja że można zwolnić 0b. Wie ktoś jak zwiększyć ilość miejsca na dysku?

Załączone pliki

• Załączony plik  OTL.Txt   98.56 KB   46 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Extras.Txt   67.5 KB   55 Ilość pobrań

wieslaw531

wieslaw531

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4637 postów
Zainteresuj się tym postem KLIK.
Wówczas możesz poznać przyczyne i możliwości rozwiązania problemu.
W7 Pro x64 SP1, ASUS M4A79 DeLuxe, AMD Phenom II X6 BE 1100T + HE 1225, Sapphire HD7870 OC, Kingston HyperX CL4 DDR2 800 2048 MB x 4, WD1002FAEX, WDC WD1502FAEX, ST3500418AS, BeQuiet DarkPower Pro P8 750W, ASUS VW266H, ASUS DRW-24B5ST. NIS. Numer Identyfikacyjny karty MICROSOFT 0049847.

kolano80

kolano80

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
Użyłem tego programu, tylko za bardzo go "nie ogarnąłem". Zrobiłem to co było napisane (włączyłem go z prawokliku itd...) I co mam zrobić teraz? Bo nie widzę żeby w tym programie było coś w stylu "Delete" aby usunąć wszelakie niepotrzebne rzeczy.

wieslaw531

wieslaw531

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4637 postów
Nie. Ten program służy tylko do informacji jakie elementy zajmują stosowną ilość miejsca na dysku.
Dalej musisz odpowiednio usunąć zbędne programy i pliki.
W7 Pro x64 SP1, ASUS M4A79 DeLuxe, AMD Phenom II X6 BE 1100T + HE 1225, Sapphire HD7870 OC, Kingston HyperX CL4 DDR2 800 2048 MB x 4, WD1002FAEX, WDC WD1502FAEX, ST3500418AS, BeQuiet DarkPower Pro P8 750W, ASUS VW266H, ASUS DRW-24B5ST. NIS. Numer Identyfikacyjny karty MICROSOFT 0049847.

kolano80

kolano80

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
a jak mam je usunąć jeżeli nie pisze w jakim miejscu znajdują się te pliki? Kiedy otwieram w tym programie któryś z "kwadracików" otwiera mi się awinrar. i mam tak przechodzić od folderu do folderu i usuwać po każdym pliku po kolei? (Pojedyńczo??)

picasso

picasso

Administrator

• Administratorzy
  • 29446 postów
kolano80, SpaceSniffer jest bardzo prosty w obsłudze. Wykaż większą uwagę co oglądasz i jakie opcje ma program. Nawet nie wiadomo co Ty widzisz w programie, zrób zrzut ekranu ze skanu dysk D, a jeśli zrzut będzie zbyt drobnostkowy, to wtedy poproszę o log tekstowy z programu.

a jak mam je usunąć jeżeli nie pisze w jakim miejscu znajdują się te pliki?

Ta informacja jest w programie, tylko najwyraźniej nie umiesz jej odczytać. Program pokazuje ścieżki dostępu. Ogólny obrys to skanowany dysk (czyli tu D), kolejne pod-obrysy to foldery na tym dysku, pliki lub inny rodzaj przestrzeni. A o jaki typ chodzi, masz wyjaśnione w legendzie kolorystycznej programu Edit > Configure > Colors.

Kiedy otwieram w tym programie któryś z "kwadracików" otwiera mi się awinrar.

Wygląda na to, że te "kwadraciki", które klikasz, to są pliki a nie foldery, format RAR automatycznie uruchamiany w domyślnym programie otwierającym.

i mam tak przechodzić od folderu do folderu i usuwać po każdym pliku po kolei? (Pojedyńczo??)

SpaceSniffer to mapa pogladowa, więc czeka Cię ręczna nawigacja.

Bo nie widzę żeby w tym programie było coś w stylu "Delete" aby usunąć wszelakie niepotrzebne rzeczy.

I wątpliwe, by inny automat do czyszczenia zbędnych plików zrobił wszystko za Ciebie, automatycznie wypróżnił dysk bez żadnego sprawdzenia ręcznego co i jak. Przykładowo: jeśli miejsce zajmują pliki, które nie mają klasyfikacji "bezużyteczne" / "tymczasowe" (tego na razie nie wiemy, całkowity brak danych), nie usunie ich żaden czyściciel, bo nie będzie widział problemu. Dysk D może być zapchany plikami, które są częścią instalacji programów czy Twoimi pobranymi materiałami.

Przy oczyszczaniu dysku pokazuje się informacja że można zwolnić 0b.

Oczyszczanie dysku adresuje ten z zainstalowanych systemem. D to inny dysk.

.

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych