Skocz do zawartości

Bardzo wysokie latency powoduje zakłócenia


MarcinSki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno musiałem przejść z zewnętrznego urządzenia (Squeezebox) na odtwarzacz muzyki w komputerze (foobar) i zaniepokoiły mnie zakłócenia generowane przez przewijanie facebooka i przeglądanie innych miejsc w internecie. Później okazało się, że zakłócenia występuję też przy czynnościach niezwiązanych z przeglądaniem internetu np. szybkie przeglądanie dużych zdjęć w programie ACDsee. Z problemem zgłosiłem się tu http://www.audioster...ml/page__st__60 i po jakimś czasie wyszła kwestia latency http://www.thesycon....ncy_check.shtml które przy oglądaniu google maps wygląda u mnie tak

21858309.jpg

i generuje masę zakłóceń dźwięku. Podobnie masę zakłóceń powoduje film HD z youtube odtwarzany na całym ekranie, zakłóca wtedy sam siebie. Ten sam film ściągnięty na dysk i odtwarzany w media player nie powoduje problemu. W ogóle nie udało mi się uzyskać "problemu" stresując komputer na różne sposoby niezwiązane z internetem.

Aktualizowałem i downgradowałem sterowniki jakie się dało. Wyłączałem w biosie i w menadżerze urządzeń co się dało. Wyłączałem procesy jakie się dało. Nic nie pomogło nawet minimalnie.

W końcu doszedłem do wniosku, że jedyną rzeczą jaką zmieniałem ostatnio w komputerze była aktualizacja Opery, więc rozmawialiśmy o tym na forum Opery http://my.opera.com/...comment12961042 i tam wyszedł temat, że to może być infekcja. Zaproponowano mi to miejsce jako najlepsze ;)

Ja szczerze mówiąc nie bardzo jeszcze wierzę, że uda się coś z tym zrobić, powoli dojrzewam do radykalnych rozwiązań.

Bardzo proszę o pomoc.

Windows 7 64bity.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziękuję za zainteresowanie.

Problem występuje na czystym rozruchu.

Problem nie występuje na ubuntu bootowanym z pendrive. To był mój pierwszy i bardzo krótki kontakt z ubuntu, zdołałem tylko włączyć muzykę i poprzewijać mapy google żeby sprawdzić czy wystąpią zakłócenia.

Przypomnę jeszcze, że według LatencyMon to dxgkrnl.sys powoduje najwięcej problemów, ale jak odinstalowałem po kolei różne sterowniki i wyłączałem urządzenia problem przechodził na inne procesy.

Odnośnik do komentarza
zaktualizować zawsze zdążę, teraz wolałbym dojść do sedna nie strzelając w ciemno.

 

To nie jest strzał w ciemno. Service Pack i pozostałe poprawki mogą wpłynąć na problem.

 

 

W dzienniku zdarzeń masz taki bład

 

Error - 2012-08-23 14:07:06 | Computer Name = DHD | Source = Microsoft-Windows-CAPI2 | ID = 4107
Description = Nie można wyodrębnić listy głównej innych firm z pliku cab automatycznej
aktualizacji z: <http://www.download.windowsupdate.com/msdownload/update/v3/static/trustedr/en/authrootstl.cab>,
wystąpił błąd: Wymagany certyfikat jest poza okresem ważności, co wynika z weryfikacji
bieżącego zegara systemowego lub sygnatury czasowej. 

 

Zweryfikuj date w biosie i na zegarze systemowym. Tu podobny temat, kto wie czy uda ci sie instalacja SP1

https://www.fixitpc.pl/topic/3783-problem-z-instalacja-niektorych-aktualizacji/

 

Podaj pełną specyfikację komputera

Odnośnik do komentarza

Nie mogę zaktualizować do sp1, tzn mogę, ale wolę nie ryzykować. Płyta z windowsem jest w Warszawie a ja we Wrocławiu. Poczytałem trochę o sp1 i części ludzi to rozłożyło komputer, nie mogę zostać w czarnej...

Zaktualizowałem wszystkie łatki tak, że został mi na liście tylko sp1. W dużym stopniu pomogło. Na FF i nowo zainstalowanym (z łatkami) IE problem ustąpił na facebooki i na google maps ale nadal występuje na YT. Na świeżo zainstalowanej operze niestety jest po staremu. Może żeby jeszcze trochę zobrazować, jak złapię kursorem myszy na facebooku za przewijanie strony, to pasek przewijania nie nadąża za kursorem, to samo jest z mapami, mapa nie nadąża za kursorem i dopiero "dogania" go po chwili. Na IE i FF takie coś nie występuje.

Nie aktualizowałem jeszcze biosu. W ostateczności zrobię.

Odnośnik do komentarza
Nie mogę zaktualizować do sp1, tzn mogę, ale wolę nie ryzykować. Płyta z windowsem jest w Warszawie a ja we Wrocławiu. Poczytałem trochę o sp1 i części ludzi to rozłożyło komputer, nie mogę zostać w czarnej...

 

Nasłuchałeś sie głupot. Powiem tylko jedno: mam ściągniety SP1, ten sam system i po świeżej instalacji zanim się podłaczę do netu pierwsze co robię - instaluje SP1.

 

Tak wiec instaluj i nie obawiaj sie niczego.

 

Na świeżo zainstalowanej operze niestety jest po staremu. Może żeby jeszcze trochę zobrazować, jak złapię kursorem myszy na facebooku za przewijanie strony, to pasek przewijania nie nadąża za kursorem, to samo jest z mapami, mapa nie nadąża za kursorem i dopiero "dogania" go po chwili. Na IE i FF takie coś nie występuje.

 

To moze byc problem z samą Operą. Trudno mi cos doradzic, ponieważ nie korzystam z tej przegladarki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...