Skocz do zawartości

karta sieciowa Broadcom i brak połączenia z internetm


KasztanowyJim

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem laptopa ACER Travel Mate model TM5760Z (specyfikacja). Zainstalowałem na nim Windows 7 Professional 32-bit. Po wgraniu podstawowych sterowników (chipset etc.) zainstalowałem sterownik do karty sieciowej Broadcom 802.11n ze strony producenta. W menedżerze urządzeń sterownik wyświetla się jako zainstalowany poprawnie, karta widzi sieci bezprzewodowe dostępne w moim domu. Łączę się ze swoją domową siecią (dostawca Vectra, model routera Cisco EPC3925, w sieci może być do 2 komputerów - inny laptop łączy się bez problemu i można normalnie korzystać z internetu) - po połączeniu nie ma jednak internetu w żadnej z przeglądarek, wyświetla się komunikat 'brak dostępu do internetu'.

 

Oto co wyświetla się po wpisaniu w terminalu ipconfig/all:

ipconfigj_rqrawpw.jpg

 

Starałem się poradzić sobie sam na podstawie już istniejących postów na forach, niestety poległem. Nie wykluczam że to wina sterownika lub jego braku, ale podejrzewam jakiś myk z routerem, na czym za bardzo się nie znam. Dodam też, że nie wiem jak dostać się do konfiguracji routera (nie mam do niego żadnej książeczki, na pudełku też nie jest podane IP). Będę bardzo zobowiązany za pomoc z moim problemem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wykonaj raport i wrzuć na forum jako załącznik:

https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

 

Dodam też, że nie wiem jak dostać się do konfiguracji routera (nie mam do niego żadnej książeczki, na pudełku też nie jest podane IP).

 

IP jest podane właśnie w ipconfig /all jako adres bramy. Tylko, że aktualnie nie jesteś połączony z routerem, więc tego adresu nie ma (masz przydzielony z puli 169.254.x.x przez APIPA).

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że się wtrącam, ale o ile mi wiadomo Cisco EPC3925 od Vectry jest domyślnie blokowany przez operatora. Hasła ulegają automatycznej zmianie po podłączeniu do sieci Vectry. Zatem, aby się połączyć poprawnie z routerem trzeba albo użyć WPS (przycisk znajduje się z tyłu routera), albo zresetować urządzenie i nie podłączać do przewodu koncentrycznego. Dopiero po konfiguracji można to zrobić. Wtedy po ok. 15 minutach od połączenia urządzenia z siecią zostanie automatycznie zmienione hasło.

 

Standardowe hasło i login do tego modelu to user: homeu i haslo: homep . Standardowy adres IP 192.168.0.1.

Odnośnik do komentarza

Mam drugiego, starszego laptopa i z nim nie było żadnych problemów z połączeniem - pan z vectry przyszedł, zamontował router, a po kilku godzinach bez problemu połączyłem się z internetem poprzez starego lenovo. Z kolei pan w informacji twierdził, że do routera można podłączyć dwa komputery. Wcześniej jednocześnie podłączone były laptop lenovo i telefon lub kindle. Nie chciałbym się też bawić w ciemno z ustawieniami routera, bo nie znam się zbyt na tym i nie chciałbym pozbawić się całkiem internetu. Poczekam na jakieś dalsze wskazówki.

Odnośnik do komentarza

Raport net-log z drugiego komputera.

 

Ponadto na innym forum ktoś napisał coś takiego: (średnio to rozumiem, ale chyba coś pokrywa się z Twoim pomysłem)

Sterownik jest poprawnie zainstalowany, widać, że jest odpowiedź na ping localhost, sprawdź na stronie producenta czy jest nowsza wersja i jeśli tak, zaktualizuj sterownik, albo sprawdź aktualizacje w Windows Update. Problem polega na tym, że laptop nie może otrzymać adresu od serwera DHCP, system ustawia adres typu link-local, czyli taki adres, który pozwala Ci łączyć komputery ze sobą bezpośrednio w sieć lokalną, powodem braku przyznania adresu IP przez serwer DHCP może być wyłączenie serwera DHCP, umieszczenie w innej podsieci (ale jeśli jest uruchomiony na routerze, to można to wykluczyć), włączono filtrowanie MAC adresów lub wyczerpała się pula adresów przyznawanych przez DHCP.

 

 

W okolicy widać niezabezpieczony router TP-LINK_ED0DBC. Proponuję skorzystać z niego na chwilę w celu sprawdzenia czy karta funkcjonuje poprawnie.

Dzięki za pomysł - faktycznie, z tą siecią mogę się połączyć.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...