Skocz do zawartości

Liczne problemy z systemem


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Co do błędu Acrobat Reader'a spróbuj poniższych wskazówek.

http://kb2.adobe.com/cps/400/kb400924.html

 

.NET Framework (patrz str. 2 poniżej):

http://www.centrumxp.pl/dotNet/1843,1,NET_Framework_co_to_jest_i_po_co.aspx

Ja bym ich nie usuwał, a węcz zainstalował wszystkie dostępne wersje zaczynając od najniższej, której nie masz. Dociągając z Windows Update dostępne poprawki. Wersja 4.0 poniżej. W odwrotną stronę zawsze możesz pójść później.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=0a391abd-25c1-4fc0-919f-b21f31ab88b7

 

SP2 dla pakietu Office tez możesz pobrać i zainstalować. Ale ten krok zrób po rozwiązaniu problemów z .NET Framework, o ile nadal będą problemy ze ściągnięciem tej aktualizacji. Office pewno wymaga któreś z wersji rtego pakietu.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=b444bf18-79ea-46c6-8a81-9db49b4ab6e5

 

IMHO rozwiązać problem z problematycznymi aktualizacjami możesz wyłączając automatyczną aktualizację i spróbować ręcznie zainstalować poprawki poprzez witrynę Windows Update.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do błędu Acrobat Reader'a spróbuj poniższych wskazówek.

http://kb2.adobe.com/cps/400/kb400924.html

 

mam problem, bo nie znam angielskiego i jak jest instrukcja w tym języku to wrzucam w tłumacza w Google -

poniżej to co mi wyszło z tłumaczenia z prośbą o dodatkowe tłumaczenie do tłumaczenia :(

 

 

Błąd "1635: tego pakietu poprawek nie może być otwarty" - Acrobat i Adobe Reader

UWAGA: Na stronie Adobe Reader Pomoc i wsparcie strona o pomoc z góry problemów.

Problem

________________________________________

Po zainstalowaniu programu Adobe Acrobat lub Adobe Reader 8.0, pojawia się komunikat o błędzie:

"1635 to pakiet poprawek nie jest możliwe. Sprawdź, czy pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp lub skontaktuj się z dostawcą aplikacji w celu sprawdzenia, czy jest to prawidłowy pakiet poprawek Instalatora Windows."

Szczegóły

• Błąd może wystąpić podczas instalowania aktualizacji lub pełnego produktu.

• Inny błąd może być wyświetlany z instalatora więcej prądu podczas usuwania poprzedniej wersji produktu

Rozwiązanie

________________________________________

Wykonaj jedną z kilku z następujących rozwiązań:

Rozwiązanie 1: Użyj programu Microsoft Windows Installer CleanUp w celu usunięcia uszkodzone wpisy rejestru.

Ostrzeżenie: Microsoft Windows Installer CleanUp usuwa tylko wpisy rejestru utworzone przez instalatora aplikacji. Pliki i wpisy rejestru dla innych aplikacji nie są usuwane przez to narzędzie i może spowodować niezamierzone skutki dla systemu, jeśli nie zostaną usunięte. W przypadku korzystania z tego narzędzia, może być ponowna instalacja innych programów, które używają MSI (Microsoft Installer). Zaleca się zachowanie ostrożności. Przeczytaj informacje na temat Microsoft Windows CleanUp .

1. Pobrać i zainstalować Windows Installer CleanUp.

1. Pobierz Microsoft Windows CleanUp Utility .

2. Zapisz narzędzia na pulpicie.

3. Kliknij dwukrotnie msicuu2.exe plik i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

2. Określanie wersji programu Acrobat Reader lub, że jest przyczyną problemu i poprawnie go usunąć z systemu, wykonując następujące kroki.

Uwaga: Acrobat Reader lub będzie próbował usunąć wcześniejsze wersje programu Acrobat Reader lub, jeżeli mają miejsce zamieszkania na maszynie. Kiedy przeprowadzka nie może zakończyć się komunikat o błędzie jest zazwyczaj wyświetlany. W tym przypadku należy spróbować usunąć wcześniejszą wersję programu Acrobat Reader lub za pomocą Dodaj / Usuń programy w celu ustalenia, czy starsza wersja jest źródłem błędu. Przejdź do rozwiązania 2 do rozwiązania tego problemu.

Jeśli błąd jest generowany przez program Acrobat Reader lub 8.0, wykonaj następujące czynności:

1. Usuń wszystkie aktualizacje, które nie generują komunikat o błędzie.

2. Wybierz Start> Program> Windows Install Clean Up, aby uruchomić Windows Install Clean Up.

3. Wybierz obecnej wersji Acrobat i wybierz Usuń.

4. Ponownie zainstalować aktualną wersję programu Acrobat.

5. Zastosować wszystkie aktualizacje.

Jeśli błąd jest generowany podczas wcześniejszej wersji Acrobat i Adobe Reader uniemożliwia instalację aktualnej wersji programu Acrobat lub Adobe Reader:

Ważne: Te kroki wymagają nośnik instalacyjny i numer seryjny dla wersji Acrobat. Ważne jest, aby usunąć poprzednią wersję z Windows Installer Clean Up, a następnie ponownie zainstalować tę aplikację i poprawnie go usunąć z systemu. Proces ten usuwa wszystkie dodatkowe informacje z systemu operacyjnego, które mogą być pozostawione przez Windows Installer CleanUp.

1. Usuń wszystkie aktualizacje, które nie generują komunikat o błędzie.

2. Wybierz Start> Programy> Windows Installer Clean Up, aby uruchomić Windows Installer Clean Up.

3. Wybierz poprzednich wersji aplikacji i wybierz Usuń.

4. Ponowna instalacja poprzedniej wersji aplikacji.

5. Usuń poprzednią wersję programu Acrobat Reader lub za pomocą Dodaj / Usuń programy, a następnie ponownie uruchom komputer.

6. Zainstalować aktualną wersję programu Acrobat lub Reader.

7. Zastosować wszystkie aktualizacje.

Rozwiązanie 2: Usuń Acrobat Reader lub klucz rejestru Windows Installer.

Uwaga: W rejestrze systemu Windows zawiera informacje istotne dla komputera i aplikacji. Adobe nie zapewnia wsparcia dla problemów, które wynikają z nieprawidłowej modyfikacji rejestru. Adobe zaleca masz system plików edycji doświadczenie Przed zmodyfikowaniem rejestru. Zrób kopię zapasową rejestru przed jego modyfikacją. Więcej informacji na temat Edytor rejestru systemu Windows można znaleźć w instrukcji obsługi lub Windows firmy Microsoft Technical Support.

Ważne: Upewnij się, że odpowiedni klucz rejestru został wybrany. Podczas przeglądania drogę HKEY_CLASSES_ROOT \ Installer \ Cechy \ 68AB67CA330100007706000000000030, tylko klucz 68AB67CA330100007706000000000030 powinna być zaznaczona. Jeśli nazwa nie pasuje dokładnie, nie zaznaczaj pozycji.

1. Wybierz Start> Uruchom.

2. W polu Otwórz wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

3. W Edytorze rejestru, wybierz odpowiedni klucz rejestru Acrobat:

Detalicznej, Tom i Tryout wersji programu Acrobat 8.x Professional usunąć:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Classes \ Software \ Installer Produkty \ \ 68AB67CA330100007706000000000030

Sprzedaż detaliczna na wersję programu Acrobat 8.x Standard usunąć:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Uninstall \ Adobe Acrobat 8 Standard

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ \ CurrentVersion \ Uninstall (AC76BA86-1033-0000-000000000003) BA7E-

HKEY_CLASSES_ROOT \ Installer \ Właściwości \ 68AB67CA33010000ABE7000000000030

Reader 8.0.0 do usunięcia:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Classes \ SOFTWARE \ Installer hotelu \ \ 68AB67CA7DA73301B7448A0000000020

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Classes \ SOFTWARE \ Installer Produkty \ \ 68AB67CA7DA73301B7448A0000000020

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Installer \ UserData \ S-1-5-18 \ Products \ 68AB67CA7DA73301B7448A0000000020

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ \ CurrentVersion \ Uninstall (AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A80000000002)

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Adobe \ Adobe Reader

4. Kliknij Edycja> Usuń.

5. Wybierz Tak po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia.

6. Powtórz kroki 3-5 w pozostałej części oraz klucze rejestru wymienione aktualizacje, które zostały zastosowane.

7. Edytor rejestru.

 

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

A spróbuj może na razie pobrać ten plik ze stronki adobe i zainstalować. Zakładałem, że nie dotrzesz do tego fragmentu z rejestrem... :)

http://www.adobe.com/pl/

 

Gdyby nie było wersji 9.3.4 = z menu Do pobrania wybierz Aktualizacje, potem z listy rozwijalnej wybierz Adobe Reader - Windows, kliknij Go. I wypróbuj albo updates/programs, albo full download.

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

trochę "skaczę" między radami róznych Uzytkowników :) - postanowiłam wypróbowac wskazówki @300 - jak nie wyjdzie to wrócę do zaleceń @Hirczana odnośnie tych Net Frameworków

 

NET Framework (patrz str. 2 poniżej):http://www.centrumxp.pl/dotNet/1843,1,NET_Framework_co_to_jest_i_po_co.aspxJa bym ich nie usuwał, a węcz zainstalował wszystkie dostępne wersje zaczynając od najniższej, której nie masz. Dociągając z Windows Update dostępne poprawki. Wersja 4.0 poniżej. W odwrotną stronę zawsze możesz pójść później.http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=0a391abd-25c1-4fc0-919f-b21f31ab88b7SP2

ściągnęłam tylko wersję 4.0 , przy wersji 1.1 miałam błąd , wersje 2.0 i 3.0 - rozumiem, że mam i nie muszę ściągać , spróbowałam ściągnąć też wersję 3.5, bo to z nią jest problem , ale instalacja miała bład, do wersji 1.0 jeszcze nie dotarłam- nie wiem czy to konieczne

 

próba ściągnięcia aktualizacji ze strony Windows Update też kończy się niepowodzeniem

 

 

A spróbuj może na razie pobrać ten plik ze stronki adobe i zainstalować. Zakładałem, że nie dotrzesz do tego fragmentu z rejestrem... :)http://www.adobe.com/pl/Gdyby nie było wersji 9.3.4 = z menu Do pobrania wybierz Aktualizacje, potem z listy rozwijalnej wybierz Adobe Reader - Windows, kliknij Go. I wypróbuj albo updates/programs, albo full download.

ściągałam i instalacja się nie powiodła - nie wiem tylko czy dokładnie odczytałam wskazówki,

bo w sumie to ja juz raz odinstalowywałam Adobe Reader i instalowałam na nowo i mam wersję 9.3 , więc chyba nie powinnam ściągać tego jeszcze raz ,

ale nadal podstawia mi się aktualizacja - Adobe Reader Updater

 

nie chciałabym znowu odinstalowywać programu i instalowac na nowo, bo skoro raz to zrobiłam i nie pomogło to chyba gdzieś indziej jest błąd

Odnośnik do komentarza
ściągnęłam tylko wersję 4.0 , przy wersji 1.1 miałam błąd , wersje 2.0 i 3.0 - rozumiem, że mam i nie muszę ściągać , spróbowałam ściągnąć też wersję 3.5, bo to z nią jest problem , ale instalacja miała bład, do wersji 1.0 jeszcze nie dotarłam- nie wiem czy to konieczne

 

próba ściągnięcia aktualizacji ze strony Windows Update też kończy się niepowodzeniem

 

Oto co na temat ilości zainstalowanych bibliotek powiedziała Picasso do jednego użytkownika:

 

 

czyli podsumowując , najlepiej mieć wszystkie wersje NET'a 1.0 , 1.1 , 2.0 , 3.0 , 3.5 :> pyta użytkownik

 

Najlepiej: nie instalować wcale laugh.gif, dopóki jakiś program tego nie będzie wymagał. Instaluje się tyle wersji, ile wymagają do uruchomienia konkretne aplikacje
- odpowiada Picasso.

 

I to jest święta prawda. W Twoim przypadku instalacja Netframework2 wystarczy.

 

A teraz krótko o możliwości deinstalacji. Jest taki program, który umożliwia sprawna deinstalację wszystkich bibliotek zainstalowanych na kompie. Zwłaszcza w sytuacji kiedy, nie bardzo mają ochotę odinstalować się. Urządzenie Net Framework Clean up Tool. Do pobrania np. TUTAJ.

 

ściągałam i instalacja się nie powiodła - nie wiem tylko czy dokładnie odczytałam wskazówki,

bo w sumie to ja juz raz odinstalowywałam Adobe Reader i instalowałam na nowo i mam wersję 9.3 , więc chyba nie powinnam ściągać tego jeszcze raz ,

ale nadal podstawia mi się aktualizacja - Adobe Reader Updater

 

Żeby Adobe Reader nie męczył komunikatami, poszukaj w opcjach programu ( zakładka narzedzia lub pomoc - nie wiem dokładnie ponieważ nie uzywam adobe readera) opcji Aktualizacje. Powinna tam być mozliwość odptaszkowania automatycznych aktualizacji programu. W ten sposób unikniesz pojawiających się komunikatów.

Odnośnik do komentarza

.NET Framework

Proponuję zostawić tak jak jest, czyli wersję 4.0. Więcej znajdziesz w temacie https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/794-net-framework-wersje/

Jeśli się nie mylę to powinny zniknąć aktualizacje do wcześniejszych wersji. Sprawdź to w witrynie Microsoft Update.

Start > Microsoft Update (klikasz Custom, nie jestem pewien czy wcześniej musisz wyłączyć automatyczną aktualizację).

 

wu1f.th.jpg wu2t.th.jpg

 

Jeśli krytyczne aktualizacje .NET Framework wcześniejszych wersji nadal będą się chciały instalować to albo zainstalujesz wszystkie poprzednie wersje .NET (i ściągniesz aktualizacje), albo wyłączysz automatyczną aktualizację i raz na jakiś czas będziesz decydować o tym, które aktualizacje mają się zainstalować. Co do nieuddanej instalacji wersji 1.1 - to był faktycznie komunikat błędu czy informacja, że masz już takową wersję w systemie?

 

Nie zaszkodzi też zainstalować Windows Installer 4.5, o ile tego nie masz. Jak uruchomisz instalkę to pionformuje Cię jeśli będziesz posiadać już tą wersję. Mogło być tak, że już masz to jako aktualizację.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5a58b56f-60b6-4412-95b9-54d056d6f9f4&displayLang=pl

 

Adobe Reader

Wcześniej co prawda go odinstalowałaś, ale czy czyściłaś rejestr? Bo chyba o to chodziło z użyciem narzędzia Microsoft Windows CleanUp Utility. Procedurki z Solution 2 bym nie ruszał, bo wersja 9 Reader'a (w uproszczeniu) ma inne nazwy kluczy w rejestrze. Ja ściągnąłem aktualizację 9.3.4 - przynajmniej taka była nazwa pliku (i chyba nie była to wersja full 9.3) - i bez problemów się zainstalowało.

 

Aktualizację Adobe Readera wyłącza się w tej wersji programu z menu Edycja > Właściwości, wybierając pozycję Updater i przestawiając odpowiednią opcję.

Odnośnik do komentarza

Plik host o który mi chodzi to ten w lewym górnym rogu (pozostałe to kopie zapasowe)

nadal nie wiem, czy mogę te kopie zapasowe usunąć ?

 

Nie zaszkodzi też zainstalować Windows Installer 4.5, o ile tego nie masz

zainstalowałam pobierając plik WindowsXP-KB942288-v3-x86.exe - chyba dobrze :)

 

Daj znać, czy udało Ci się zainstalować tę drugą problematyczną aktualizację:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=e93ab1be-ade6-4ff8-8637-dbd3ebe3c5c5&displaylang=pl

aktualizacja pakietu Microsoft Office 2007 (KB967642) została zainstalowana pomyślnie :)

 

ADOPE READER

Żeby Adobe Reader nie męczył komunikatami, poszukaj w opcjach programu ( zakładka narzedzia lub pomoc - nie wiem dokładnie ponieważ nie uzywam adobe readera) opcji Aktualizacje. Powinna tam być mozliwość odptaszkowania automatycznych aktualizacji programu. W ten sposób unikniesz pojawiających się komunikatów.

Adobe ReaderWcześniej co prawda go odinstalowałaś, ale czy czyściłaś rejestr? Bo chyba o to chodziło z użyciem narzędzia Microsoft Windows CleanUp Utility. Procedurki z Solution 2 bym nie ruszał, bo wersja 9 Reader'a (w uproszczeniu) ma inne nazwy kluczy w rejestrze. Ja ściągnąłem aktualizację 9.3.4 - przynajmniej taka była nazwa pliku (i chyba nie była to wersja full 9.3) - i bez problemów się zainstalowało.Aktualizację Adobe Readera wyłącza się w tej wersji programu z menu Edycja > Właściwości, wybierając pozycję Updater i przestawiając odpowiednią opcję.

Sprawdziłam dokładniej - mam wersję 9.3.0, nie wiem czy wersja 9.3.4 jest starsza czy nowsza ?

Ostatecznie weszłam w EDYCJA-PREFERENCJE-PROGRAM AKTUALIZUJĄCY i zaznaczyłam nie pobieraj ... ,

w tym programie raczej nic nie tworzę, ale dostaję tego typu załączniki, więc chyba jest mi potrzebny do ich otwierania .

Co do czyszczenia rejestrów po poprzednim odinstalowywaniu - to nie wiem - sama w rejestrach nic nie robię, ale mam program Revo Uninstaller i na koniec są wyrzucane wytłuszczone wpisy w rejestrach, więc sądzę, że cos tam było wyczyszczone :confused:

 

NET Framework

W Twoim przypadku instalacja Netframework2 wystarczy. A teraz krótko o możliwości deinstalacji. Jest taki program, który umożliwia sprawna deinstalację wszystkich bibliotek zainstalowanych na kompie. Zwłaszcza w sytuacji kiedy, nie bardzo mają ochotę odinstalować się. Urządzenie Net Framework Clean up Tool.

możliwe, że skorzystam z urządzenia

 

Wejdź na te stronę:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=1e53f250-2d4b-4f61-86ee-9f9f3a9c0b48#filelist pobierz i zainstaluj tylko ten plik:NDP20SP2-KB983583-x86.exeja się nie uda to zrób tak jak pisałem wcześniej, czyli odinstalowujesz to:Microsoft.NET Framework 2.0 Service Pack 2Microsoft.NET Framework 3.0 Service Pack 2Microsoft.NET Framework 3.5 SP 1 i instalujesz to: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=pl

.NET FrameworkProponuję zostawić tak jak jest, czyli wersję 4.0. Więcej znajdziesz w temacie https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/794-net-framework-wersje/Jeśli się nie mylę to powinny zniknąć aktualizacje do wcześniejszych wersji. Sprawdź to w witrynie Microsoft Update.Start > Microsoft Update (klikasz Custom, nie jestem pewien czy wcześniej musisz wyłączyć automatyczną aktualizację).Jeśli krytyczne aktualizacje .NET Framework wcześniejszych wersji nadal będą się chciały instalować to albo zainstalujesz wszystkie poprzednie wersje .NET (i ściągniesz aktualizacje), albo wyłączysz automatyczną aktualizację i raz na jakiś czas będziesz decydować o tym, które aktualizacje mają się zainstalować. Co do nieuddanej instalacji wersji 1.1 - to był faktycznie komunikat błędu czy informacja, że masz już takową wersję w systemie?.

Aktualizacje w witrynie nadal są

http://img375.imageshack.us/i/windowsupdate.jpg/

na ten moment mam wersję

2.0 z SP2

3.0 z SP2

3.5 z SP1

oraz doinstalowane wersje 4.0 i 1.1 ( udało się),

natomiast pobierane aktualizacje PROPRYTETOWE z witryny Windows Update nadal konczą się niepowodzeniem :

- aktualizacja zabezpieczeń dla programu NET.Framework 2.0 z SP2 i NET Framework z SP1 w systemie Windowsk XPx86 (KB983583)

- dodatek SP1 dla NET Framework 3.5 (KB951847) procesorx86

zastanawiam się, czy w związku z powyższym faktycznie odinstalować resztę i zostawić tylko 4.0 i/lub wersję 3.5 bez SP (+ aktualizacje) :confused:

Dodatkowo dotarłam do informacji, że od 10 lipca 2010 nie ma już pomocy technicznej Microsoftu m.in. dla Windows XP z dodatkiem SP2 ( a taką mam właśnie zarejestrowaną płytę), co ma skutkować brakiem możliwości dokonywania aktualizacji - może to jest źródło problemu i tylko przypadkowo zbiegło się to z innymi moimi działaniami ?

http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/itemdetails.aspx?iPage=1&index=0&ln=pl

http://support.microsoft.com/?ln=pl

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/help/end-support-windows-xp-sp2-windows-vista-without-service-packs?os=xp

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/help/what-does-end-of-support-mean

 

Na koniec PODSUMOWANIE :

Windows XP Home 32-bit, dwa dyski C i D, brak stacji dyskietek,

1) po formacie komputera z 30.04.2010 na dysku C były podwójne katalogi :

WINDOWS(starszy z 2008 ) i WINDOWSS (z 30.04.2010z dużo mniejszą zawartością)

All Users i All Users.Windows

Default User i Default User.Windows

w pliku boot.ini była ścieżka tylko do katalogu WINDOWS

Usunęłam (wcześniej kopiując to czego nie było w zdublowanych katalogach) katalogi :

WINDOWSS, All Users i Default User

PROBLEM - chciałabym mieć pewność, czy czegoś nie zepsułam tymi porządkami, a jeśli tak to czy można to naprawić bez formatu ?

 

2) potem nie wiem , czy nie zepsułam jakichś składników systemu poprzez uruchomienie PŁYTY GŁÓWNEJ (zintegrowana z kartą graficzną), chcąc m.in. naprawić problem z dostępem do sieci, co poskutkowało m.in. koniecznością ponownej rejestracji systemu Windows z uwagi na zmienione składniki i skorzystaniem z pomocy technicznej TPSA

 

4) PROBLEM Z AVASTEM -5

Avast nie chciał się uruchomić, więc go odinstalowywałam i instalowałam na nowo ,

po ponownej instalacji Avasta przy opcji PEŁNE skanowanie wyrzuca komunikat

"nie dało się przeskanować, błąd: plik sieciowy, w chwili obecnej niedostępny (42006) ,

C:\Dokuments and settings\All Uses Windows\Dane aplikacji\Symantec\symdata.xml",

plik został już sprawdzony, że nie jest niebezpieczny, ale chciałabym wiedzieć dlaczego teraz Avast ma z nim problem ?

czy mogę go usunąć ? (mam komunikat, że to plik systemowy i coś może przestać działać)

Po otwarciu tego pliku zawiera on następującą treść: <?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>

<SymData><heartbeat><guid>c5bf8f28-10e5-11df-9889-00d0d084d73d</guid><mac>005345000000</mac></heartbeat></SymData>

oraz drugi problem z Avastem:

od jakiegoś czasu po włączeniu systemu ( avast jest w autostarcie) upływa 1-3 minut zanim włączą się osłony POCZTY i WWW,

reszta osłon w czasie rzeczywistym działa od razu , nie wiem dlaczego teraz tak się dzieje, skoro kiedyś wszystkie osłony uruchamiały się jednocześnie ( obawiam się, że to stwarza jakieś zagrożenie), chciałabym usunąć ten problem, o ile się da bez ponownej instalacji

 

5) system czasami bardzo długo nie chce zamknąć i bardzo długo trwa zapisywanie

6) pojawia się nagłe przerwanie dostępu do internetu lub problem z połączeniem i komputer jest kilkakrotnie resetowany

7) problemy ze stacją dysków CD - bywa, że dysk jest wogóle niewidoczny, co wymaga dociskania kabelków wewnątrz

8) nagły reset - to była pojedyncza na razie sytuacja - zastosowałam się do zaleceń z tego działu

9) Zasilacz Tracer 4Life - czy faktycznie powinien być wymieniony i na ile to jest pilne?

10) Czy da się dokonać niezbędnych NAPRAW bez FORMATU ? - taką opcje bym wolała - tu bardzo mi zależy na opinii @PICASSO jako swego rodzaju WYROCZNI ;)

 

RAPORTY wg wymagań działu i wg moich możliwości :

Autoruns

http://wklej.org/id/385484/

OTL

http://wklej.org/id/385486/

http://wklej.org/id/385485/

FireGen Windows Update Log Analyzer (dla pewności dwa razy, bo wklejałam z problemami)

http://wklej.org/id/385489/

http://wklej.org/id/385490/

SIW

http://hostuje.net/file.php?id=6ddea24e56d35a420beeb365faa0abba

 

z Process Explorer - nie za bardzo wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza

mycha69, generujesz problemy zamiast je rozwiązywać... ;)

 

Plik HOSTS

Możesz skopiować sobie te pliki na pendrive, lub nagrać na płytkę? Jeśli będzie się coś dodawało do pliku HOSTS to i tak powstanie kopia. Możesz spróbować zmienić atrybut pliku HOSTS na "tylko do odczytu".

 

ADOBE READER

Wersja programu jest oznaczana jako X.Y.Z przy czym X jest najbardziej znaczącą pozycją, Z najmniej. Im nowsza wersja, tym wyższa cyferka na różniącej je bardziej znaczącej pozycji. W tym wypadku 9.3.4 jest wyższa. Gdybyś miała wersję 9.2.9, to wyższa byłaby 9.3.0 - oczywiście 9.3.4 nadal byłaby najbardziej aktualna (na obecną chwilę). Pobierz wersję 9.3.4 (aktualizację) i spróbuj zainstalować.

 

.NET Framework

Pokaż jeszcze co masz w witrynie Microsoft Update z puli poprawek Wysoki priorytet i Oprogramowanie, opcjonalne.

W moim przypadku instalator sterowników zintegrowanej grafiki (Intel) wymagał na dzień dobry Windows Installer 3.1 lub wyższy (ta wersja jest zawarta w SP3) i .NET Framework 3.5 lub wyższy. IMHO warto mieć najnowszy .NET. A inaczej nie pozbędziesz się tych "automatycznych" poprawek jak poprzez ich zainstalowanie… Przejrzyj poniższe artykuły odnośnie tej felernej poprawki.

http://support.microsoft.com/kb/983583/pl

http://support.microsoft.com/kb/958052/pl

 

Windows

Twoja wersja jest identyfikowana jako Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 3 (patrz chociażby log Extras.txt), a wersja instalki nie ma tu nic do rzeczy. Zresztą ściągają Ci się aktualizacje, prawda?

Jeśli zainstalujesz system z posiadanej płytki to będziesz musiała później zainstalować SP3 i dociągnąć resztę poprawek. Dlatego dobrze byłoby zintegrować chociażby SP3 z posiadaną instalką. Można byłoby pokusić się o zintegrowanie wszystkich poprawek wydanych po ukazaniu się SP3… I to o czym wspomniałem wcześniej = zintegrować także sterowniki SATA trybu tekstowego na wypadek, gdyby instalator nie wykrywał dysku (bo wtedy nie zainstalujesz systemu).

Możesz sprawdzić to w (dwóch) prostych krokach.

1. Puszczasz instalkę do miejsca, w którym instalator powinien wykryć dysk. Jeśli go wykryje, to OK. Jeśli nie…

2. Puszczasz instalkę i wciskasz z początku instalacji klawisz F6 (jest taki monit z zachętą tuż po sprawdzaniu konfiguracji sprzętowej komputera). Jeśli instalator nie będzie o nic prosił i wykryje dysk to OK. Jeśli poprosi o dyskietkę to… niedobrze. (:

 

Avast!

Plik "Symanteca" = wróć do postu #7. Avast!a kiedyś próbowałem. Coś tam wykrywał, ale prawie zawsze nie potrafił nic usunąć. Wywaliłbym i zainstalował Avirę. Jest co prawda po angielsku, ale nie powinnaś mieć z tym większego problemu. Poza tym patrz niżej.

 

Podsumowanie

1. Zasilacz

Żadnego dociskania kabelków nie powinno mieć miejsca! W przypadku problemów sprzętowych na bank zostaniesz poproszona o podmianę zasilacza na próbę i wtedy zdanie raportu o zachowaniu się kompa. Jeśli zdarza się, że komp przysypia w czasie normalnego użytkowania (trochę nienaturalnie długo trwa otwieranie okienek, reagowanie na polecenia… itp., że nie wspomnę o nieoczekiwanych restartach) to znak, że najwyższy czas zainwestować w zasilacz, a nie produkt zasilaczopodobny. Tzw. "czarna lista" poniżej.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/138-zasilacze-komputerowe/

 

Poza tym, o które kabelki chodzi? Te od zasilacza, czy te łączące płytę główną i dysk (wąskie czerwone tzw. taśmy SATA). Tak na szybciutko możesz dać log HARDWARE z SIW - tam m.in. jest zawarty s.m.a.r.t dysku. Jeśli zajdzie taka potrzeba to zostaniesz poproszona o profilaktyczny skan + s.m.a.r.t. dysku do oceny za pomocą MHDD, wg tematu https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__p__844#entry844

 

2. Autostart

Wywal avast!a tj. użyj dedykowanego narzędzia z ichniejszej stronki http://www.avast.com/uninstall-utility a potem posprzątaj autostart i sprawdź jak będzie uruchamiał się komp. Jak będzie OK, zainstaluj Avirę. Zastanów się czy w autostarcie musisz mieć tyle tego… patrz chociażby wcześniejszy log SIW (pozycja Autostart). To może opóźniać uruchamianie się sytemu. IMHO lepiej załadować minimum tego co potrzebne, a jeśli musisz to niezbędne programy można później uruchomić jednym kliknięciem preparując odpowiedni skrypt *.bat (albo *.vbs). O tym może później?

 

Ctfmon.exe = https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/46-archiwalny-optymalizacja-i-odchudzanie-xp/page__st__20__p__179entry179

 

Start > Uruchom…

(wpisz) msconfig

OK.

a. Sprawdź na zakładce Usługi (Services) jakie masz po wyłączeniu systemowych tj. po zaznaczeniu opcji Ukryj wszystkie usługi Microsoft’u.

b. Na zakładce Autouruchamianie (Startup) możesz sobie podejrzeć te z autostartu (moimi się nie sugeruj).

Jeśli coś wyłączysz to po restarcie pojawi Ci się okienko z pewnym komunikatem. Zaznaczasz pole wyboru w tym okienku, klepiesz OK i… zapominasz. Niektóre opcje z Autostartu mogą wracać. Te trzeba wyłączyć wcześniej w opcjach dedykowanego programu (tak mi się wydaje). Okienka chyba nie da się powiększyć, ale możesz rozsunąć sobie kolumny, jeśli potrzebujesz…

 

msconfig1.th.jpg msconfig2.th.jpg

 

3. Zdarzenia systemowe

= np. log SIW (Ctrl+F i poszukaj SysEvent.Evt pod zielonym paskiem).

Pojawia się tam m.in.

 

Usługa HP CUE DeviceDiscovery zawiesiła się podczas uruchamiania

Jest podana godzina. Możesz zweryfikować czy chodzi o uruchamianie komputera (chociaż raczej nie)? Ją możesz wyłączyć.

http://h30434.www3.hp.com/t5/Printer-All-in-One-Install-and/HP-CUE-Device-Discovery-Service/m-p/31426

 

Start > Uruchom…

(wpisz) services.msc

OK.

Znajdź usługę na liście, zaznacz. PPM na niej > Właściwości. Zatrzymaj jeśli jest uruchomiona klikając Stop. Z listy rozwijalnej wybierz Wyłączona (Disabled). Zatwierdź.

 

AccessRunner ADSL connection terminated

Chyba dotyczy modemu NEO, ale nie wiem o co mogłoby chodzić. Wydaje mi się, że może mieć to wpływ na rozłączanie netu. A skoro już mowa o sterownikach to poproszę o zrzutkę z menedżera urządzeń z rozwiniętymi problematycznymi gałęziami tj. takimi gdzie widać żółty znak zapytania, żółty trójkącik z wykrzyknikiem itp. ikonki.

 

Próba wyłączenia zasilania XXX nie powiodła się

Może któreś z podpowiedzi będzie pasować… tak pamiętam, że nie najlepiej się czujesz w języku Szekspira, ale nie od razu musisz od tego zacząć. :)

http://www.eventid.net/display.asp?eventid=1073&eventno=1960&source=USER32&phase=1

 

Z innych zdarzeń… jak i poprzednie = wrzuć frazę na Google i wylukaj czy da się rozwiązać problem. Np. poniższy:

 

Usługa zarządzania aplikacjami zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd: %%126

 

Reasumując:

Postaraj się wyczyścić Autostart i w miarę możliwości wyeliminować błędy z systemowego dziennika zdarzeń.

 

PPM na ikonce Mój komputer > Zarządzaj i tam znajdziesz systemowy dziennik zdarzeń. Albo...

Start > Uruchom…

(wpisz) compmgmt.msc

OK.

 

Rzecz o filtrowaniu zdarzeń… (:

 

compmgmt.th.jpg

 

HTH :)

Odnośnik do komentarza
Plik HOSTS

Możesz skopiować sobie te pliki na pendrive, lub nagrać na płytkę? Jeśli będzie się coś dodawało do pliku HOSTS to i tak powstanie kopia. Możesz spróbować zmienić atrybut pliku HOSTS na "tylko do odczytu".

 

Bez przesady @300

 

Mycha, kopie plików hosts do usuniecia. Zostawiasz jeden z zapisem, który podałem jak nie wierzysz lekcja od Picasso TUTAJ. Patrz na post nr2, tam sie dowiesz, dlaczego tak sie porobiło i jak rozwiazać problem połączenia z internetem.

Odnośnik do komentarza

HOSTS

@300

czy z tym kopiowaniem pliku HOSTS to był żart ;) ? ... bo po co miałabym tworzyć na pendrivie KOLEKCJĘ plików hosts ?

pytając, czy można kopie zapsaowe usunąć spodziewałam się odpowiedzi typu :

" tak, można usunąć, są zbędne" lub "nie, nie można, bo jest to potrzebne do czegoś tam... " , atrybut jest i był "tylko do odczytu"

 

@Belfegor

Jak pnapisałeś tak zrobiłam - usunęłam wszystkie zapasowe pliki hosts i mam tylko jeden z jedną linią.

 

Uruchamiałam Spybot i problem już się nie generuje.

 

co do pliku HOSTS to już sobie przypominam, skąd wziął się błąd:

po zainstalowaniu Spybota dostałam wytyczne, żeby zaznaczyć w ochronie Global (Hosts) i kliknąć Undo ( mniej więcej) i pewnie autor miał na myśli, że tam ma się pojawić zero w kolumnie Protected, a ja sobie pomyslałam, że mam wybrać tylko Global (Hosts) do ochrony i sugerując się słowem "global" stwierdziłam, że pewnie w ten sposób ochrona dotyczy wszystkiego, a ta cała lista powyżej służy wybieraniu poszczególnych składników i zawiera się już w Global (Hosts) (miałam o to potem jeszcze dopytać, ale wyleciało mi to z głowy ) ... więc był moment, że wszystkie inne elementy miały zera w Protected, a tylko Global (Hosts) miał jakąć liczbę i pewnie wtedy powstały te zapisy w pliku HOSTS, potem stwierdziłam, że nie zaszkodzi, jak ochrona będzie zdublowana i zaznaczyłam pozostałe składniki też do ochrony, więc miałam w kolumnie Protected przy wszystkim włącznie z Global (Hosts) wartości większe od zera ... aktualnie jest już prawidłowo i dopiero teraz rozumiem te ustawienia ochrony Spybota - instalując program potrzebowałam, jak widać, zamiast instrukcji typu "zaznacz i kliknij" krótkich wyjaśnień dlaczego tak a nie inaczej zaznaczać, czyli, że przy Global (Hosts) w kolumnie Protected musi być zero i nie można tego przenosic do ochrony, bo mogą się generować błędy w pliku hosts ;)

 

wygląda na pozostałość po nortonie - tylko teraz pytanie czy był on zainstalowany na starym windowsie czy na nowym np. przed avastem i został niepoprawnie odinstalowany (do poprawnej dezinstalacji służy norton removal tool)

Norton był instalowany przed formatem , po formacie tylko avast. Nie pamiętam dlaczego nie sprawdziłam tego narzędzia norton removal tool od razu po przeczytaniu posta, może zasugerowałam się tym, że po formacie nie było instalacji nortona ...

w każdym bądź razie użyłam tego dzisiaj i pomogło - zniknął katalog Symantec włącznie z tym feralnym plikiem Symdata.xml ,

dzisiaj Avast już nie wyrzucił tego błędu :D

 

ADOPE READER

ADOBE READER

... Pobierz wersję 9.3.4 (aktualizację) i spróbuj zainstalować.

Mając wersję 9.3.0 system wymuszał aktualizację , która w rezultacie nie chciała się zainstalować, ale ciągle pojawiała się na pasku do pobrania. Pisząc o tym ostatnio - wyłączyłam automatyczną aktualizację.

Teraz się zastanawiam, że może ma znaczenie, że wersja 9.3.0 jest po polsku , a nowsza wersja 9.3.4 po angielsku ( brak polskiej wersji) - może dlatego aktualizacja kończyła się niepowodzeniem ?

Dzisiaj jednak odinstalowałam polską wersję 9.3.0 i pobrałam tę nowszą 9.3.4 , więc chyba na tym koniec z Adope Reader .

 

.NET Framework

Wejdź na te stronę:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=1e53f250-2d4b-4f61-86ee-9f9f3a9c0b48#filelist

pobierz i zainstaluj tylko ten plik:

NDP20SP2-KB983583-x86.exe

ja się nie uda to zrób tak jak pisałem wcześniej, czyli odinstalowujesz to:

Microsoft.NET Framework 2.0 Service Pack 2

Microsoft.NET Framework 3.0 Service Pack 2

Microsoft.NET Framework 3.5 SP 1

i instalujesz to:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=pl

A teraz krótko o możliwości deinstalacji. Jest taki program, który umożliwia sprawna deinstalację wszystkich bibliotek zainstalowanych na kompie. Zwłaszcza w sytuacji kiedy, nie bardzo mają ochotę odinstalować się. Urządzenie Net Framework Clean up Tool.

.NET Framework

Proponuję zostawić tak jak jest, czyli wersję 4.0. Więcej znajdziesz w temacie https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/794-net-framework-wersje/

Jeśli się nie mylę to powinny zniknąć aktualizacje do wcześniejszych wersji. Sprawdź to w witrynie Microsoft Update. ...

Jeśli krytyczne aktualizacje .NET Framework wcześniejszych wersji nadal będą się chciały instalować to albo zainstalujesz wszystkie poprzednie wersje .NET (i ściągniesz aktualizacje), albo wyłączysz automatyczną aktualizację i raz na jakiś czas będziesz decydować o tym, które aktualizacje mają się zainstalować.

[.NET Framework

Pokaż jeszcze co masz w witrynie Microsoft Update z puli poprawek Wysoki priorytet i Oprogramowanie, opcjonalne.

http://support.microsoft.com/kb/983583/pl

http://support.microsoft.com/kb/958052/pl

Sytuacja wygląda tak, że aktualizacje nadal się podstawiały w witrynie, ale instalacja kończyła się niepowodzeniem bez podania jakiegos kodu błędu.

Poniżej linki do witryny zanim przeszłam do kolejnych kroków :

http://img204.imageshack.us/f/wysokipriorytetwindowsu.jpg/

http://img827.imageshack.us/f/oprogramowanieopcjonaln.jpg/

http://img52.imageshack.us/f/oprogramowanieopcjonaln.jpg/

 

zdecydowałam się na użycie Net Framework Clean up Toll i odinstalowałam wszystkie Net Frameworki

 

co poskutkowało tym , że AVAST uruchomił się normalnie bez opóźnienia w działaniu osłon poczty i www

 

potem pobrałam tylko wersję 4.0 i po uruchomieniu komputera AVAST ponownie miał opóźnienie w działaniu osłon www i poczty , więc ponownie odinstalowałam wersję 4.0 i teraz nie mam żadnego Net.Frameworka

 

i zastanawiam się, czy powinnam w takim razie tak jak radził @Hirczan pobrać wersję 3.5 + aktualizacje , co może znowu źle wpłynąc na AVASTA, czy lepiej nie ściągać niczego ?

Zastanawiam się, czy mogę jakoś sprawdzić, czy któreś z moich programów wymagają Net Frameworka, czy czekać, az to wyjdzie "w praniu" ?

Taraz już witryna Windows Update w zakresie INSTALACJI PRIORYTETOWYCH jest pusta.

 

Windows

… I to o czym wspomniałem wcześniej = zintegrować także sterowniki SATA trybu tekstowego na wypadek, gdyby instalator nie wykrywał dysku (bo wtedy nie zainstalujesz systemu).

Możesz sprawdzić to w (dwóch) prostych krokach.

1. Puszczasz instalkę do miejsca, w którym instalator powinien wykryć dysk. Jeśli go wykryje, to OK. Jeśli nie…

2. Puszczasz instalkę i wciskasz z początku instalacji klawisz F6 (jest taki monit z zachętą tuż po sprawdzaniu konfiguracji sprzętowej komputera). Jeśli instalator nie będzie o nic prosił i wykryje dysk to OK. Jeśli poprosi o dyskietkę to… niedobrze. (:

...

1. Zasilacz

... Poza tym, o które kabelki chodzi? Te od zasilacza, czy te łączące płytę główną i dysk (wąskie czerwone tzw. taśmy SATA). Tak na szybciutko możesz dać log HARDWARE z SIW - tam m.in. jest zawarty s.m.a.r.t dysku.

.....

3. Zdarzenia systemowe...

to może na później ;) , m.in zdarzenia systemowe to temat obcy

 

Autostart

... Zastanów się czy w autostarcie musisz mieć tyle tego… patrz chociażby wcześniejszy log SIW (pozycja Autostart). To może opóźniać uruchamianie się sytemu. IMHO lepiej załadować minimum tego co potrzebne, a jeśli musisz to niezbędne programy można później uruchomić jednym kliknięciem preparując odpowiedni skrypt *.bat (albo *.vbs). O tym może później?

Ctfmon.exe = https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/46-archiwalny-optymalizacja-i-odchudzanie-xp/page__st__20__p__179entry179

w Autostarcie juz robiłam co nieco, boję się, że mogłam nawet za dużo wpisów usunąć,

trochę rzeczy mogło mi się pododawać przy ostatnich działaniach na kompie, ale już posprzątałam i teraz mam tak

http://img409.imageshack.us/f/autostart08092010.jpg/

raczej obawiam się, czy czegos tam nie powinnam jeszcze dodać ?

 

wskazówki z tematu w linku - wykonałam :)

co do USŁUG - wyświetliłam te zakładki , ale nie za bardzo wiem, co maiałabym tam zmieniać i czego szukać ?

 

...Jest podana godzina. Możesz zweryfikować czy chodzi o uruchamianie komputera (chociaż raczej nie)? Ją możesz wyłączyć.

http://h30434.www3.hp.com/t5/Printer-All-in-One-Install-and/HP-CUE-Device-Discovery-Service/m-p/31426

Start > Uruchom…

(wpisz) services.msc

OK.

Znajdź usługę na liście, zaznacz. PPM na niej > Właściwości. Zatrzymaj jeśli jest uruchomiona klikając Stop. Z listy rozwijalnej wybierz Wyłączona (Disabled). Zatwierdź.

ZROBIONE - usługę HP CUE DeviceDiscovery wyłączyłam zgodnie ze wskazówkami

 

Chyba dotyczy modemu NEO, ale nie wiem o co mogłoby chodzić. Wydaje mi się, że może mieć to wpływ na rozłączanie netu. A skoro już mowa o sterownikach to poproszę o zrzutkę z menedżera urządzeń z rozwiniętymi problematycznymi gałęziami tj. takimi gdzie widać żółty znak zapytania, żółty trójkącik z wykrzyknikiem itp. ikonki.

poproszę tutaj o wskazówkę jak wejsć do tego menedżera urządzeń ?

 

Rzecz o filtrowaniu zdarzeń… (:

to mam chyba podobnie

http://img40.imageshack.us/f/filtrowaniezdarze080920.jpg/

 

to tyle na dzisiaj

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się, czy mogę jakoś sprawdzić, czy któreś z moich programów wymagają Net Frameworka, czy czekać, az to wyjdzie "w praniu" ?

W takim razie proponuję poczekać. I mieć nadzieję, że błędy będą na tyle czytelne, że będzie wiadomo iż chodzi o brakujący .NET F. Tytuł twojego tematu Avast- bład skanowania, długie właczanie osłon poczty i www sugerowałby, że to nie wersja 4.0 była winna (chyba, że coś przeoczyłem?). A w międzyczasie zerknij na dziennik zdarzeń...

 

 

w Autostarcie juz robiłam co nieco, boję się, że mogłam nawet za dużo wpisów usunąć,

trochę rzeczy mogło mi się pododawać przy ostatnich działaniach na kompie, ale już posprzątałam i teraz mam tak

http://img409.imageshack.us/f/autostart08092010.jpg/

raczej obawiam się, czy czegos tam nie powinnam jeszcze dodać ?

 

wskazówki z tematu w linku - wykonałam :)

co do USŁUG - wyświetliłam te zakładki , ale nie za bardzo wiem, co maiałabym tam zmieniać i czego szukać ?

Nie wiem w jakiej kolejności to robiłaś, ale ctfmon.exe nadal? widać w autostarcie...

Co do usług, nie masz szukać czegoś szczególnego tylko posprawdzać sobie metodą googlowania, czy którąś z nich możesz wyłączyć (chodzi o te nie-microsoft'owe).

 

 

poproszę tutaj o wskazówkę jak wejsć do tego menedżera urządzeń ?

Google ostatnio zamknięte? :)

 

Start > Uruchom...

(wpisz) devmgmt.msc

OK.

 

Bądź Start > Panel Sterowania i...

- widok klasyczny: System > zakładka Sprzęt (Hardware) > przycisk Menadżer urządzeń

- widok wg kategorii: Wydajność i konserwacja > System > zakładka Sprzęt > przycisk Menadżer urządzeń

Albo PPM na ikonce Mój komputer > Właściwości i dalej... zakładka Sprzęt > przycisk Menadżer urządzeń

 

 

To nie była rzecz do sprawdzenia, tylko podpowiedź, że możesz to wykorzystać do filtrowania zdarzeń. Chcesz przefiltrować tylko typ "Błąd" = proszę bardzo, czyścisz tzw, checkbox'y (pola wyboru), innymi słowy zostawiasz fajkę tylko przy "Błąd". Możesz spróbować przefiltrować tylko po zadanym okresie... Źródło zdarzenia/Kategoria zdarzenia/Identyfikator zdarzenia/itd. też możesz wykorzystać... Zerknij do swoich załączników z postu #11 zanim stwierdzisz, że nic Ci to nie mówi.

 

Dziennik zdarzeń ma przypisaną na sztywno określoną pojemność (to można zmienić), więc starsze zdarzenia są usuwane gdy osiągnię on ową graniczną wartość.

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Tytuł twojego tematu Avast- bład skanowania, długie właczanie osłon poczty i www sugerowałby, że to nie wersja 4.0 była winna (chyba, że coś przeoczyłem?).

Wersji 4.0 nie miałam gdy zakładałam temat - zainstalowałam ją dopiero po Twoim poście #21,

ale teraz po odinstalowaniu poprzednich wersji i zainstalowaniu samej 4.0 - też wpłynęło na AVASTA i jego osłony www i poczty.

 

Zapomniałam wczoraj dodac, że zaraz po uzyciu Net Framework Clean Up Tool pojawił mi się ekran ze SmartWebPrinting :

http://img838.imageshack.us/f/pouzyciunortonremovalto.png/

 

A w międzyczasie zerknij na dziennik zdarzeń...

Nie wiem w jakiej kolejności to robiłaś, ale ctfmon.exe nadal? widać w autostarcie...

Nie mam teraz ctfmon.exe w autostarcie - być może zrobiłam zrzut autostartu zanim zrobiłam ten znacznik w opcjach regionalnych ....

 

Google ostatnio zamknięte? :)

:D Takie oczywiste - a ja nie wpadłam na to !:D , może po 19-tu godzinach na nogach byłam już zamulona jak mój komputer :D

 

trochę mnie zmyliło to, że w panelu sterowania nie dojrzałam tego menedżera urządzeń i zwątpiłam

http://img535.imageshack.us/f/panelsterowaniao.jpg/

weszłam wczoraj w coś takiego

http://img180.imageshack.us/f/urzdzeniapowodujceprobl.jpg/

ale nie byłam na 100% pewna, czy o to chodzi , więc wolałam zapytać

 

Bądź Start > Panel Sterowania > Sprzęt i dźwięk > Menadżer urządzeń.

to akurat jest u mnie Start>Panel Sterowania>System>Sprzęt>Menedżer Urządzeń

 

a to zrzut z tymi żółtymi znakami zapytania

http://img528.imageshack.us/f/menederurzdze09092010.jpg/

 

DODATKOWO

oglądając sobie inny temat jak wyświetliłam zawartość postu

#4

to wyskoczył mi Instalator Windows dla Google Earth

http://img37.imageshack.us/f/instalatorgoogleearth.jpg/

i w sumie nie wiem w czym problem , bo to nie pierwszy raz i już instalowałam Google Earth od nowa

Odnośnik do komentarza
zdecydowałam się na użycie Net Framework Clean up Toll i odinstalowałam wszystkie Net Frameworki

 

co poskutkowało tym , że AVAST uruchomił się normalnie bez opóźnienia w działaniu osłon poczty i www

 

potem pobrałam tylko wersję 4.0 i po uruchomieniu komputera AVAST ponownie miał opóźnienie w działaniu osłon www i poczty , więc ponownie odinstalowałam wersję 4.0 i teraz nie mam żadnego Net.Frameworka

 

Uprzejmie proszę zainstalować Netframework2. Jest to w 90% niezbedne do funkcjonowania wielu programów.

 

 

Wersji 4.0 nie miałam gdy zakładałam temat - zainstalowałam ją dopiero po Twoim poście #21,

ale teraz po odinstalowaniu poprzednich wersji i zainstalowaniu samej 4.0 - też wpłynęło na AVASTA i jego osłony www i poczty.

 

 

Kłopoty z Avastem nie mają nic wspólnego z bibliotekami Netframework. To wina ciagłych zmian wersji. Proszę usunąć Avasta tym narzedziem KLIK. Po deinstalacji zainstaluj najnowszą wersję albo rozważ zmianę programu antywirusowego. Tak czy inaczej najpierw Netframework2, a potem porządek z Avastem.

 

a to zrzut z tymi żółtymi znakami zapytania

http://img528.images...ze09092010.jpg/

 

 

Brak sterowników do płyty głownej. Prosze podać taki obrazek z programu SIW: Poprzedni raport nie zawierał treści odnośnie urządzeń. Obrazek jest prostszym sposobem :)

 

mycha.png

Poszukamy sterowników.

 

 

Do wyłaczenia nastepujące usługi (do wykonania po zainstalowaniu Netframework i antywirusa).

 

Bufor wydruku - jeśli nie korzystasz z drukarki

Karta inteligentna

Klient śledzenia łaczy rozproszonych

Przeglądarka komputera

Pomoc i obsługa techniczna (zbędne ponieważ pomoc jest na Fixit.pc a nie w Microsofcie) :D

 

Rejestr zdalny

Routing i dostęp zdalny

Usługa indeksowania

Usługa raportowania błedów

Odnośnik do komentarza

to akurat jest u mnie Start>Panel Sterowania>System>Sprzęt>Menedżer Urządzeń

Coś kopiowałem, a nie poprawiłem wszystkiego. :/ Przeedytowałem z rozbiciem na widok klasyczny i wg kategorii (włączona Luna). W każdym bądź razie wszystko powinno prowadzić do jednego rozwiązania... a to pierwsze tj. devmgmt.msc można wywołać też mmc devmgmt.msc

 

Z tymi sterownikami jest jak pisze Belfegor. Sterowniki chipsetu płyty głównej możesz poszukać na stronce jej producenta, albo powinnaś je znaleźć na płytce dołączonej do płyty głównej (w Twoim przypadku ASRock, o ile dobrze pamiętam z fotek).

Odnośnik do komentarza

@Belfegor

próba instalacji Net Framework 2.0 kończy się niepowodzeniem

http://img38.imageshack.us/f/bdinstalacjinetframewor.jpg/

 

jeszcze wczoraj był moment, że nie chciał się otworzyć Word i Excel - tylko nie zapisałam komunikatu , Acrobat miał komunikat- Acrobat Failed to load Core Dll,

więc stwierdziłam, że to przez brak NET Framework i spróbowałam zainstalować wersję 3.5 ( wg wskazań @Hirczan) , ale instalacja się nie powiodła ,

tylko pomimo błędu instalacji Net Framework 3.5 - programy zaczęły jednak działac ,

 

zrzut z SIW

http://img706.imageshack.us/f/siwpyagwna.jpg

Odnośnik do komentarza

Masz pobrać cały pakiet instalatora z tej strony i zainstalować KLIK. Żeby nie było wątpliwości :angry: pakiet pobierasz na pulpit i uruchamiasz instalacje. Z aktualizacji nic na razie nie będzie.

Proszę sprawdzić w usługach, jaki status ma usługa inteligentnego transferu w tle

 

Start/ uruchom

 

wpisz services.msc dajesz Enter i oglądasz

 

ma być uruchomiona i tryb automatyczny. Jak jest inaczej przestawić i Restart

 

tylko pomimo błędu instalacji Net Framework 3.5 - programy zaczęły jednak działac

 

Mycha....nie kombinuj z tymi instalacjami. Użyj jeszcze raz Net Framework Clean Up Too. Sprawdź czy jest jakiś framework zainstalowany. Jak jest - usuń. Restart. I dopiero instalcja Frameworka 2. Jak sie nie uda powiem co zrobić.

 

Prosze o obrazek z zarządzania dyskami

 

Start/panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem. Z okienka po lewej wybierasz zarządzanie dyskami.

 

 

Odnośnik do komentarza

Proszę sprawdzić w usługach, jaki status ma usługa inteligentnego transferu w tleStart/ uruchomwpisz services.msc dajesz Enter i oglądaszma być uruchomiona i tryb automatyczny.

sprawdzone i tak jest,

 

[/b]Prosze o obrazek z zarządzania dyskamiStart/panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem. Z okienka po lewej wybierasz zarządzanie dyskami.

http://img823.imageshack.us/i/zarzdzaniedyskami.jpg/

 

NET Frameworkiem dopiero się zajmę.

 

:D mam dodatkowe pytanie przy okazji :D - co mogę robić źle, że nie udaje mi się wstawić obrazka bezpośrednio w poście poprzez funkcję WSTAW OBRAZEK ? Jak wpisuję adres (ten sam co wyżej ) w okienku to pojawia się poniższy komunikat :

Nie masz uprawnień aby używać tego rozszerzenia obrazków na forum. Poprawny format to: http://www.domain.com/picture.gif, nie poprawny format to: http://www.domain.com/picture.one.gif

 

EDIT :

zrobiłam zgodnie z poleceniem - instalacja NET Framework 2.0 nie powiodła się ( przedtem instalowałam z tej samej strony dokładnie ten sam pakiet)

http://img822.imageshack.us/f/bdinstalacjinetframewor.jpg/

 

i dla pewności usługa inteligentnego transferu w tle

http://img840.imageshack.us/f/inteligentnytransferwtl.jpg/

Odnośnik do komentarza
Jak wpisuję adres (ten sam co wyżej )
Tzn. z / na końcu (tak jakby link do folderu)? :>

 

Najlepiej by było gdybyś tam nic nie wpisywała tylko wkleiła np. to co wklejasz z imageshack.us tj. "direct link". W przeglądarce możesz też ustawić kurosor na pliku i wybrać 'Kopiuj adres pliku' (lub podobnie brzmiące). Innymi słowy... Kopiujesz adres (lokalizację) pliku, klikasz na forum 'Wstaw obrazek', ustawiasz kursor w polu gdzie jest zaznaczony tekst http://, klikasz Ctrl+V (lub procedurka: PPM > Wklej).

128_2.png

 

A jeszcze lepiej... Wklejaj Forum Thumbnail (z imageshack.us) bezpośrednio w treść postu. :)

Innymi słowi... Po załadowaniu obrazka na serwer nie klikaj w niego i nie kopiuj adresu z paska przeglądarki tylko użyj opcji zaznaczonych czerwoną ramką!

screenshotcop.th.png

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Ps.

chyba wyczerpałam limit na dodawanie załączników - wykorzystałam już 1,87MB z 1,95MB dostępnych

 

Mysza - ja jeszcze tu na tym forum jak i w przeszłości na SE nigdy nie dodawałem załączników do postów mam wszędzie full 100% limitów.

Jak chcesz to Ci je odstąpię za darmo, ale sama będziesz musiała zrobić jakąś teleportację czy cuś w ten deseń (no chyba że dotknie tego

RĘKA samej Pisasso)! Podziwiam Twój upór i samozaparcie w dążeniu do celu - powodzenia!

 

BTW - ja jakbym miał taki bałagan to kupiłbym sobie nowy HDD.

Odnośnik do komentarza
zrobiłam zgodnie z poleceniem - instalacja NET Framework 2.0 nie powiodła się ( przedtem instalowałam z tej samej strony dokładnie ten sam pakiet)

http://img822.images...etframewor.jpg/

 

Takie są skutki kombinacji z bibliotekami FRAMEWORK. Było dobrze a jest żle. Żeby przekonać sie jakie biblioteki masz zainstalowane uruchom Net Framework Clean up Tool. Dojdź do nastepującego okienka i kliknij na zakładke View Log.

 

 

2obrazek.png

 

W zalezności co tam masz zainstalowane, wybierz usuniecie tych bibliotek które są. W menadzerze urządzen widać, że jest zainstalowany Netframework 4.

 

 

1. Uzyj TFC Cleaner, KLIK. Program wyczyści pliki tymczasowe. Po uruchomieniu programu, kliknij start wykona sie analiza tego co jest do usunięcia. Program poprosi o akceptację usuwania. Dajesz OK. Zamknie sie pulpit, elektrownie przestana pracować ziemia rozstąpi się i wykona się restart. Czekasz i budzisz się w nowym swiecie :lol:

 

Następnie:

 

2.Przejdź do C:\Windows\system32 i odszukaj tam bibliotekę (o ile będzie) mscoree.dll. Zrób jej kopię na pulpicie i skasuj oryginał.

 

3. Wyrejestruj Instalator Windows

 

Aby to zrobić, kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie msiexec /unregister w polu Otwórz, a następnie kliknij przycisk OK.

 

Ponownie zarejestruj Instalator Windows.

 

Aby to zrobić, kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie msiexec /regserver w polu Otwórz, a następnie kliknij przycisk OK.

 

 

Ręcznie usuń odpowiednie klucze rejestru: BEZ OBAWY Mycha (wcześniej czy później musiało to nastąpić)

 

a. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, w polu Otwórz wpisz regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

 

b. W Edytorze rejestru zlokalizuj, a następnie usuń poniższe klucze rejestru.

 

Uwaga: W zależności od bieżącego stanu instalacji platformy .NET Framework te klucze rejestru mogą nie istnieć na komputerze.

 

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP\v2.0.50727
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\policy\v2.0

Zamknij Edytor rejestru

 

 

PONÓW INSTALACJE NET FRAMEWORK 2

 

 

Prosze podać z Menadżera Urządzeń jaką posiadasz nagrywarke CD/DVD

 

PPM na mój komputer/właściwości/sprzet/ MU

 

rozwiń galąź Stacje dysków CD Rom i podaj dane nagrywarki. To samo możesz zrobić w programie SIW. Obrazki nie są konieczne ;)

Odnośnik do komentarza

W zalezności co tam masz zainstalowane, wybierz usuniecie tych bibliotek które są.

Nie wiem, czy dobrze zrobiłam :confused:

Co to znaczy, że mam wybrać usunięcie bibliotek ? Czy miałam z listy rozwijalnej wybierać poszczególne wersje programu i każdą osobno czyścić przyciskiem Cleanup Now ?

Otworzyłam ten Log w Notatniku - ale z tym rozumiem nic nie robię ? miałam tam tylko podejrzeć wersje ? tylko mój plik jest bardzo duży i zawiera mnóstwo wpisów :confused:

Może zrobiłam źle, ale wybrałam All Versions ( sądząc, że czyści się wszystkie wesje na raz ) i kliknęłam Cleanup Now

http://hostuje.net/file.php?id=6fbc0c1298835d9cb061f0160158c670

 

potem uruchomiłam TFC Cleaner - komputer się zresetował, ale ... na "nowy świat" to mi nie wygląda,

 

w tym momencie znowu nie działaja programy - Word, Excel

jest komunikat : "Nie można uruchomić aplikacj, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji"

 

Dalej:

W katalogu C:\WINDOWS\system 32 nie mogę odnaleźć biblioteki mscoree.dll,

za to szukając przez wyszukaj pliki i foldery wyrzuciło mi podobne biblioteki, ale w katalogu

C:\WINDOWS\microsoft.NET

i mam tam dodatkowo katalogi

v1.0.3705

v1.1.4322

v2.0.50727

v4.0.30319

 

bibliotekinetframework.jpg

i na tym się zatrzymałam :confused:

 

 

@300

podpowiedzi co do obrazka podziałały :D

 

@Bonifacy

już mam 4,88 MB dostępnej przestrzeni :D

Odnośnik do komentarza
i na tym się zatrzymałam confused.gif

 

 

Czekaj zaraz dam szczególy

 

 

Może zrobiłam źle, ale wybrałam All Versons ( sądząc, że czyści się wszystkie wesje na raz ) i kliknęłam Cleanup Now

 

Dobrze zrobiłaś. Teraz skopiuj te biblioteki z katalogu C\Windows \Microsoft. Net na pulpit. Kopie zostana na pulpicie. A oryginały usuń z tego katalogu. To stare pliki. Zobacz na date kiedy powstały. Marzec 2010 :D

 

potem uruchomiłam TFC Cleaner - komputer się zresetował, ale ... na "nowy świat" to mi nie wygląda,

 

To jest właśnie nowy swiat. Komunikatem Worda i Exela się na razie nie zajmuj.

Teraz sprawdź edytor rejestru.

 

Start, kliknij polecenie Uruchom, w polu Otwórz wpisz regedit,

 

Uruchomi sie edytor w oknie po lewej są klucze. Klikasz na krzyzyk i rozwijasz poszcególne gałezie. Te które podałem sprawdzasz czy masz takie klucze.

 

    • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP\v2.0.50727
    • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\policy\v2.

Jak nie ma - zamykasz rejestr. Jak są. PPM na klucz i dajesz usuń.

Po ewentualnym usuwaniu robisz restart. I zaczynasz instalacje Netframework 2.

 

Log był olbrzymi dlatego ze wnim tkwiły wszystkie nieudane instalacje frameworków.

 

Jeśli chodzi o sterowniki podane przez FWaldek, na razie ich nie pobieraj. Skończymy biblioteki - weźmiemy sie za sterowniki.

 

Podaj dane nagrywarki CD

Odnośnik do komentarza
czy tylko te konkretne trzy biblioteki (z obrazka) ?

 

 

Tylko te trzy pliki. Folder zostawiamy

 

A teraz nastepny folder do usuniecia:

 

start uruchom i wklej w okienko C:\Windows\WinSxS\Policies

 

otworzy sie folder Policies, odszukaj w nim folder oznaczony jako x86_policy.8.0.Microsoft.VC80.CRT_1fc8b3b9a1e18e3b_x-ww_77c24773 (lub podobnej nazwy) i suń go.

 

Potem możesz rozpocząć instalacje Netframework

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...