Skocz do zawartości

Błąd BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Próbowałem dzisiaj poprawić wydajność swojego laptopa, w tym celu zmieniłem ilość używanych procesorów z 1 na 4 i uruchomiłem ponownie komputer. Później ustawiłem, aby komputer korzystał z całej pamięci ram (4GB), ale komputera już nie resetowałem. Następnie skorzystałem z programu Asus Live update(chyba tak się nazywał), myślałem, że program pobierze najnowsze sterowniki, jak się poźniej okazało, program ten służy do aktualizacji BIOSA. Aktualizacja się nie udała, wystąpił jakiś błąd, komputer się wyłączył i od tamtego czasu nie jestem już w stanie zalogować się. Pojawia się błąd(niebieski ekran)- patrz zdjęcie. Początkowo myślałem, że problem leży po stronie BIOSA. Aktualizacja BIOSA nic nie dała. Podejrzewam, że problem jest z pamięcią ram. Wczytanie ostatniego zapisu systemu nic nie daje. Nie mam możliwości wejścia w tryb awaryjny. Można jedynie skorzystać z wiersza polecenia. Proszę o pomoc.

 

Laptop Asus KJ72J

Windows 7 64bit.

4gb RAM

 

zdjęcie:

 

imag0070nq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W takim razie wejdź na strone asusa, pobierz plik biosu. Przygotuj pendraka w formacie Fat32, wypakuj na niego plik biosu. Podepnij pendraka. Restart. Przy starcie lapka naciskaj F4 otworzy sie program flashujący bios. Strzałkami kursora na klawiaturze przejdź do okna środkowego na liście bedzie plik biosu. Zaznacz go i kliknij Enter. Program zapyta czy chcesz zaaktywować bios. Potwierdź i czekaj.

 

Jeśli to nie przyniesie rezultatu, wyciągaj dysk z lapka i podłaczaj do innego kompa. Przynajmniej skopiujesz sobie dane.

 

Jak coś jest niejasne, pisz. Podaj dokładny model tego asusa

 

Laptop Asus KJ72J

 

Takiego nie ma. Musi być coś jeszcze

Odnośnik do komentarza

Miałem problem z podłączeniem dysku z laptopa do komputera stacjonarnego, bo nie posiadam dodatkowej ilości kabli, a zamieniając dysk z komputera na ten z laptopa, komputer nie chce się załadować tak samo jak w Asusie, pewnie kości są czyste... Zabieram się do Memtest.

 

P.S. Znalazłem płyty ze zgranym systemem z laptopa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...