Skocz do zawartości

Deamon Tools Lite - Problem z instalacją SPTD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio wykonałem aktualizację systemu win7 z wersji RTM do wersji "sklepowej". Po skończonej nakładce przy włączeniu komputera przywitał mnie komunikat Deamona o braku SPDT. Niewiele myśląc doinstalowałem ten składnik. Restart - znów ten komunikat. Zabieram się do reinstalacji Deamona po wcześniejszej deinstalacji wszystkiego. Restart - znów komunikat.

 

Wygląda na to że SPDT wogóle się nie instaluje. Deamona nie ma wogóle na liście w "odinstaluj program".

 

Akurat teraz jak go potrzebuje musi być coś nie tak :/ proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam, P.D.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

PhatDerick klucz się da usunąć, bo osobiście to wykonywałam wielokrotnie, ale ręcznie, bo takie twory jak RegASSASSIN to się nie sprawdzają do tego. Klucz jest zablokowany, ponieważ nie ma uprawnień dla stosownych kont. Zastosuj: regedit zastartowany na uprawnieniu SYSTEM (np. przez psexec) i zacznij od góry resetować uprawnienia zmieniając Właściciela na konto SYSTEM i dla konta SYSTEM Pełna kontrola. Z tą rekursją na kluczu SPTD się nie uda do do końca. Po odblokowaniu klucza nadrzędnego pojawią się kolejne podklucze, a po ich odblokowaniu kolejne, które trzeba odblokować. Aż do uzyskania całej struktury. I wtedy zacznij kasować od ostatniego subklucza w górę.

Odnośnik do komentarza

Pokaż co widzisz w uprawnieniach. Operacja z kontem SYSTEM nie jest konieczna na Windows 7, bo teraz to sprawdziłam (na XP pamiętam co innego). Oto co ja widzę po zainstalowaniu SPTD na Windows 7, wg dwóch scenariuszy:

 

1. Zostało użyte narzędzie SPTDinst z opcji Uninstall i restart. Ta akcja zostawia martwy klucz. W kluczu SPTD jest zablokowany klucz cfg i to jego Uprawnienia należy ciut dostosować. Administratorzy nie mają dostępu:

 

sptd1.th.png

 

Wystarczyło postawić ptaszek na Pełna kontrola i klucz poleciał (a reszta kluczy z rączki idzie). Po tym restart systemu.

 

 

2. Uprawnienia wyglądają zupełnie inaczej, gdy jest czynny sterownik SPTD (i nie zostało użyte narzędzie SPTDinst), który kompletnie blokuje dostęp wszystkich kont. Przy otwieraniu Uprawnień podklucza cfg jest zgłaszany błąd braku dostępu, a po zatwierdzeniu komunikatu masz wyczyszczony na goło panel:

 

sptd2.th.png

 

Reset uprawnień wchodzi w pętlę komunikatów o braku uprawnień, niemożności resetu etc. To jest wynik działania sterownika i tego nie da się zresetować. Najpierw należy wyłączyć działanie SPTD. Czyli w kluczu SPTD zmodyfikować wartość Start z 0 na 4 i restart systemu, by sterownik został odładowany. Po odładowaniu zastajesz prostą sytuację z punktu 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie mogę odinstalować poprzez SPTDinst, button uninstall jest nieaktywny.

 

Tak jest, kiedy wartość Start jest już ustawiona na 4.

 

Próbowałem zmienić watość Start tak jak napisałaś, ale bez skutku.

 

"Bez skutku", czyli: wartość Start już jest na 4, więc nie było co zmieniać, modyfikacja tej wartości się nie utrzymuje, czy może masz na myśli że pomimo nieaktywnego sterownika uprawnienia są puste:

 

Wygląda to tak:

 

Dla klucza cfg klik w Zaawansowane > karta Właściciel i pokaż tu zrzut ekranu co tam widać.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Wartość była na 0, jeśli ci chodzi o to co na zrzucie to już było po moje modyfikacji.

 

Czy zresetowałeś komputer po edycji wartości Start? Sama zmiana wartości nie odładuje już aktywnego sterownika, dopiero restart spowoduje wdrożenie tego. Wszystkie uprawnienia, które pokazujesz, wskazują że sterownik nie jest odładowany z pamięci i blokuje dostęp. Identyczne rzeczy widzę, gdy SPTD działa w tle.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...